Google’ın işletim sistemi olan Android 11 için yeni sürüm yayınlandı. Yinede şirket, işletim sisteminin yeni sürümünü Google Pixel kullanıcılarına sundu. Android 11 güncellemesini tüm Pixel modelleri aldı desek doğru söylemiş oluruz.

Google, mobil işletim sisteminde Android dünyasına Android 11’i getirdi. Ancak Google, işletim sisteminin yeni sürümünde kendi telefonu olan Pixel kullanıcılarına daha fazla öncelik sunuyor. Android 10’un üstüne çok fazla özellik getiren Android 11, tüm Pixel modelleri için yayınlandı. Tek Pixel modeli 2016’daki model ise bu güncellemeyi alamadı.

Android 11 ile gelen yenilikler neler?

Android 11 ile beraber gelen Google’ın ana odak noktası ise arayüz ve ince ayarlar oluyor. Kullanılabilirlik daha üst düzeyde ve iletişim kurmak daha basit bir hale geldi. Telefonun güç menüsünden direk erişim olması da dikkatlerden kaçmadı.

Ek olarak Android 11 ile beraber kullanıcılara yeni gizlilik ve güvenlik mekanizmaları da getirildi. Yeni mekanizmalar ile telefon ve tabletinizi yüklediğiniz uygulamaların donanımına sınırsız erişim sahibi olabiliyorsunuz.

Yinede Android 11 için yeni gizlilik ve güvenlik mekanizmaları da dahil edildi. Tablet veya telefon modellerinde uygulamaların kontrolü sizde daha fazla olurken güvenlik açısından Google’da erişim sahibi oluyor.

Android 11 güncellemesini ilk olarak Google Pixel modelleri alıyor. Daha sonra ise OnePlus gibi modeller alacak. İlerleyen günlerde ise tüm cihazlara gelecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz