Android 4.3 güncellemesinin hangi Sony Xperia modellerine  geleceği Sony tarafından açıklandı.

Google yeni Android versiyonu duyurduğunda, minör olsa da, her zaman olduğu gibi üreticilerin, hangi cihazların bu güncellemeyi alacağına dair duyuru yapması beklenir.

Android 4.3, dün Google tarafından yapılan bir etkinlik ile duyuruldu. Bununla ilgili ayrıntıları “Android 4.3 Jelly Bean Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Yenilikleri” başlıklı haberimizde bulabilirsiniz.

sony xperia android 4.3 guncelleme

Android 4.3’ün tanıtılmasından sonra ilk duyuru Sony’den geldi. Sony, bir blog yazısında Google ve Qualcomm ile şu cihazlar için gelecek güncelleme üzerinde çalıştıklarını duyurdu:

  • Xperia Z
  • Xperia ZL
  • Xperia ZR
  • Xperia Tablet Z
  • Xperia SP
  • Xperia Z Ultra

Tüm bu cihazlar, bu aylarda tıpkı Nexus 7’de olduğu gibi, Qualcom işlemcileriyle çıkarıldı. Bu listeye ek olarak, Sony aynı zamanda bazı cihazlar için Android 4.2 güncellemesini atlamayı ve bunlara doğrudan Android 4.3 güncellemesi getirmeyi planladığını da belirtti. Fakat şu anda bu cihazların hangileri olduğu belli değil.

Bunların yanı sıra Sony cihazları için Android 4.3 güncellemesinin zaman tünelinde herhangi bir bilgi yok. Fakat şirket, yakında daha çok bilgi verileceği konusunda söz veriyor. Diğer majör üreticiler Samsung ve HTC, maalesef daha az konuştu. İki şirket de dün Google tarafından da yakında güncelleneceği söylenen Google Play Edition telefonlar üretiyor.

Samsung, gelecek aylarda belirlenen Galaxy cihazlara Android 4.3’ün gelip gelmeyeceğini doğrulayacak. HTC ise Android 4.3 güncellemesinin onun planlarını nasıl etkileyeceğini görmek için inceleme yapma taraftarı.

Android 4.3 konusunda hızlı davrandığı bilinen bir şirket de Nexus 7’nin iki jenerasyonunu da üreten Asus. Tayvanlı şirket, henüz bir bilgi vermedi fakat gelecek haftalarda duyuru yapması bekleniyor.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz