Android KitKat, sıradaki Android sürümü olarak milyonlarca akıllı telefon ve tablet bilgisayar üzerinde yer alacak. Android 4.3 Jellly Bean’in ardından “Key Lime Pie” olmasını beklediğimiz isim, bu zamana kadar hiç sızdırılmamış bir isimle değiştirildi. Bilindiği üzere Google Yerleşkesinin bahçesinde Android sürümlerine dair görseller yerleştiriliyor. Bu zamana kadar takma ad verilen tüm sürümlerin heykellerinin yanına dün de “KitKat” isimli heykel eklendi.

android kitkat

Android 4.4 için KitKat isminin seçilmesi Nestle tarafından üretilen “Kit Kat” markalı çikolataya benzerliğinden dolayı birleşik yazılmasına neden oldu. Hatta Android KitKat ile ilgili internet sitesinin altında Nestle’nin ilgili ürün sayfasına bağlantı bile veriliyor. Diğer yandan Nestle ile Google arasında bu sürüme özel bir anlaşmanın yapıldığını da fark ediyoruz. Zira Nestle Kit Kat çikolatalardan satın alanlara başta Google Play olmak üzere birçok konuda indirimler ve sürprizler sunulması planlanıyor.

android 4.4 kitkat

Android KitKat sürümünün ilk olarak sıradaki Nexus akıllı telefon olan Nexus 5’te göreceğimizi düşünüyoruz.

Kaynak : Mobil132 YORUMLAR

  1. Android 5.0.2’den 4.4.2 KitKat’a sistem downgrade yapabiliyor muyuz ? Hard Reset işe yarar mı ? Root atmak zorunda mıyız ? Bilen ulaşsın….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz