Android işletim sisteminin son güncellemesi olan Marshmallow 6.0 güncellemesi ilk olarak Nexus cihazlara ve hemen ardından ülkemizde de kullanılmakta olan General Mobil 4G destekli Android One cihazlar için sunulmuştu. Kısa bir süre içerisinde oldukça büyük kullanıcı rakamlarına ulaşmayı başaran Android 6.0 güncellemesi şimdi ise Android One ailesinden olan Cherry Mobile G1 adlı cihaz için 6.0.1 güncellemesi ile karşımızda.

Güncelleme ile Ne Gibi Özellikler Geldi?

Cherry Mobile G1 cihazı genel bir cihaz olmadığından dolayı yeni güncelleme ile şimdilik ne tür yenilikler getirildiği henüz bilinmiyor. Fakat ufak tefek hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerinin geldiği birtakım kaynaklar tarafından belirtilmiş durumda. Hatta Android One modellerinin düşük özelliklere sahip olanlarında gözle görülür bir performans artışı elde edileceği söyleniyor.

Android One ve Nexus Modelleri için Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Kısa süre içerisinde Android One ve Nexus cihazların tamamına gelmesi beklenen bu güncellemenin Türkiye’de yer alan General Mobile 4G için çıkacağı tarih ise şimdilik bilinmiyor. Android One cihazlar için dağıtılan güncellemenin Nexus cihazlara daha önce gelme ihtimali bulunuyor. Ayrıca General Mobile 4G için ise bu versiyonun birkaç gün içerisinde çıkabilme ihtimali de oldukça yüksek.

Android 6.0.1 guncellemesi turkiye

Nexus cihazlarına geldiği zaman sunduğu yenilikler detaylı bir şekilde belli olacak olan Android 6.0.1 güncellemesinin teknoloji tutkunları tarafından büyük bir heyecan ile beklendiği de biliniyor. Bu sebeple hızlı güncellemeleri ile gündeme gelen Google’ın Android cihazları için bu güncellemeyi kısa bir süre içerisinde yayınlamasına kesin gözüyle bakılıyor.

Android 6.0.1 güncellemesi için Türkiye‘de kullanılan cihazlara dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak: PhoneArena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz