Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alan bazı cihazların saatlerinin geri kaldığı tespit edildi. Neyse ki geri kalan saat hatası Android 6.0.1 güncellemesi ile gideriliyor.

Mobil cihazlar için söz konusu cihazın güncel kalması ve kullanabileceği son yazılıma sahip olabilmesi kullanıcılar için oldukça önemli bir konu. Hatta bir cihazın artık güncelleme almayacağı belirtilince artık ona eskimiş gözüyle bakmak bir hayli kolay oluyor. Ancak güncelleme alanların da başına başka dertler gelebiliyor.

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi sonrasında bazı kullanıcıların telefon saatlerinin ciddi bir miktarda geç kaldığı yani geriden geldiği sosyal medyada yer almaya başladı. Geri kalan telefon saatleri beraberinde alarmların geç çalmasını ve cihaz sahiplerinin toplantılarına geç kalmalarına ya da yetişmeleri gereken yere zamanında varmamalarına neden oldu.

Aradaki fark 15 Dakika!

Birkaç dakikalık gecikmeden ziyade 15 dakika gibi ciddi bir zaman dilimince ortaya çıkan bu gecikme etkisi için kullanılan çözüm 4G’den 3G bağlantıya geçmekti. Ülkemizde bu sorunun gündeme gelmemesinin de nedeni bu olarak gösteriliyor ziya ülkemizde halihazırdaki en yüksek bağlantı özelliği 3G.

android 6.0 marshmallow saat sorunu android 6.0.1

Android 6.0.1 güncellemesi ile birlikte giderilen bu hata belki de teknolojiyi geriden takip etmemiz nedeniyle ülkemizde hiç yaşanmadan kapatılmış oldu. Ancak yine de Android 6.0 Marshmallow kurulu bir akıllı telefon kullanıyorsanız ve saat konusunda bir gariplik gözlemliyorsanız dikkatli olmanızda ve güncelleme gelene kadar analog bir saati yanınızdan ayırmamanızda fayda var.

Kaynak: Android Authority

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz