Teknolojinin insanlığa katkıları, yaşamımıza pozitif yönte etkileri tartışılmaz. Yapamadığımız onlarca işlevi dakikalar içerisinde halledebiliyor yine saatler harcadığımız örneğin bankacılık işlemlerimizi online sistem üzerinden kolaylakla çözebiliyoruz. İnternet ağ hizmetinin tüm dünyada yaygınlaşması ile birlikte de artık çok uzak bir ülkedeki insanla dahi iletişim kurabiliyoruz. Hal böyle olunca interneti ve teknolojiyi bir arada bulunduran, performansları ve tasarımları bakımından da çokça beğenilen akıllı telefonlar günümüzün en pahalı eşyalarına dönüşüyor. Salt iletişim aracı olmaktan çok çeşitli ihtiyaçlarımızı gören, aynı zamanda şık aksesauar haline dönüştü. Bu telefonlar içerisine de çeşitli 3. parti uygulamalar eklenerek hareket alanı genişletilebiliyor, birçok talepe çözüm bulunabiliyor. Bahsettiğimiz yazılımlar arasında kullanıcıların yoğunlukla talep ettikleri ve pazar payı konusunda liderliği elde eden oyunlar var. Geliştiriciler bilgisayarlardaki oyun mekanizmasnı akıllı telefonlara da entegre ederek insanların saatler boyunca bir yere bağlı kalmadan da eğlenebileceklerini bizlere gösteriyor. Hem de aynı üst seviye grafik özellikleri, üst seviye oyun deneyimi ve kalitesi ile. Kullanıcılar sevdikleri alanlardaki oyunu ve alternatiflerini sanal marketler üzerinden indirebilirken araba yarışları, futbol, zeka oyunları gibi geniş yelpazede ürün mevcut. Kişilerin zevklerine hitap edebilecek uygulamayı yapmak isteyen yazılımcılar her geçen gün çıtayı bir adım daha ileriye taşımak zorunda.

Hızın kolaylıkla birleşmesi insanoğlunun hayatına yeni bir rahatlık kattı. Artık eskisi kadar şeyi aklımızda tutmak, uzun hesaplamaları zihinden yapmak zorunda değiliz. Gel gelelim bize kattığı hız kadar götürdükleri de var. Çünkü hiçbir şeyi direkt aklımızdan yapmadığımız için gelişim sağlayacağımız zihinsel boyutta genel manada eksilerdeyiz. Boş anlarında zamanlarını hem eğlenerek hem de zeka oyunları oynamak isteyenler için geliştiricileri çeşitli uygulamalar yapmşlar. Bunlardan faydalanarak bahsettiğimiz negatifliği pozitife çevirebilir ve zamanlarınızı da verimli geçirebilirsiniz. Android platformuna özel olarak tavsiye edeceğimiz bazı oyunlar mevcut. Diğer platformların kitlesi de ciddi sayılara ulaşsa da hem imalatçılar hem de geliştiriciler tarafından yoğunlukla tercih edilmesi kullanıcıları da bu alana yönlendiriyor. Aynı zamanda istenilen ücret seviyesine göre de birçok farklı akıllı telefonu alabilmek mümkün.

Android’deki En İyi Zeka Oyunları

Zeka oyunu sevenler için liste halinde belirli kalitenin üstüne çıkmış popüler oyunları sıraladık. İçerisinden beğendiğiniz birkaç tanesini indirmek istemeniz durumunda alt kısımda bulunan Google Play Store ile de senkronize çalışan kısımdan indirme bağlantısını bulabilirsiniz. Yine yüklemeyi gerçekleştirmeden önce Android telefonunuzun performansını ve sistem özelliklerini kontrol ediniz. Aksi taktirde oyunlar cihazı zorlayabilir, donma kasma ve benzeri problemler yaşanarak kullanım ömrü de azalabilir.

peak

Peak

Zeka geliştirme oyunları arasından dikkat çekenlerden biris Peak. Sadece Android değil iOS mobil işletim sistemine uygun şekilde geliştirilmiş. Farklı mekanizmaları kullarak sizleri zorlayıcı zihinsel bir savaşa hazırlarken görsel, sayısal hafızanızı sıkı bir şekilde antre ediyor.

[appbox googleplay com.brainbow.peak.app]

elevate

Elevate

15 farklı mini oyundan oluşan Elevate İngilizce dil seçeneğiyle kullanıcılara sunuldu. Birçok bölümden oluşan yapıda bölümlerin sonunda değerlendirme aşamalarını da geçmeniz gerekiyor. Basitten zora doğru giden oyunda sonraki seviyeye geçmek hiç de kolay değil.

[appbox googleplay com.wonder]

lumosity

Lumosity

Hızlı düşünme ve hızlı karar verme prensibi üzerine kurulmuş beyin geliştirme oyunu.

[appbox googleplay com.lumoslabs.lumosity]

fit-brains-trainer

Fit Brains Trainer

Hafıza ve konsatrasyonun ynaı sıra dil becerisi konuları da ele alınarak zorlu seviyelerden oluşmakta.

[appbox googleplay com.vivitylabs.android.braintrainer]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz