Android Telefonlarda açılış animasyonu nasıl özelleştirilir? bu konu hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Android’i açtığımız zaman sistemin başlamasını beklerken gördüğümüz küçük başlangıca açılış animasyonu denir. Üreticinin logosunu içerir genelde. Android cihazda yeni önyükleme animasyonu yüklemek için 2 yöntemi mevcuttur bu 2 yöntemde root’unuz var ise çalışır.

Program Kullanmadan Önyükleme Animasyonu Yükleme İşlemi

Root Explorer veya Root Browser File Manager (Beta) gibi root haklarını yöneten bir dosya gezgini indirmeniz lazım. Bu örnekte verdiğim 2 uygulama çok iyi çalışır.

İzinleri aktifleştirdikten sonra, cihazınızın root dizinine gidin buradan sistem dizinini bulun ve uygulamaya bağlı izinler menüsüne girin, klasöre uzun basın menü tuşunu açın özellikleri seçin.

Uygulamaya bağlı olarak “Read” veya “-r”, “Write” veya “-wr” ve “Execute” veya “-x” ile dizili 9 tane kutu karşınıza çıkacak. Properties‘i açtıktan sonra , Permission  altında bulunan tüm okuma,yazma ve yürütme seçeneklerini işaretlediğinizden emin olmanız gerekir.

Sonrasında sistem dosyasına girin,  Medya veya Multimedya‘ya girin. Bootanimation.zip adında bir dosya göreceksiniz bu dosyayı ” bootanimation. zip1 ” olarak ismini değiştirin. Sonrasında bu dosyaya ihtiyacınız olacak önyükleme animasyonu kaydedin.

Beğendiğiniz animasyonu bulmak için ve bu klasöre kopyalamak için bootanimation adını değiştirmek ve uzantısına (“.zip” veya “.qmg”) dokunmamaktır. Yeniden başlattığınız zaman açılış animasyonunuz sizin tercih ettiğiniz olacaktır.

Program Kullanarak Açılış Animasyonunu Değiştirme İşlemi;

Manuel olarak yapmak istemiyorsanız yada denediniz ama olumlu sonuç alamadıysanız cihazınızda root erişim olması şartıyla Boot Animations for’Superuser (Beta) programını kullanabilirsiniz. Bu uygulamada bulunan animasyonlar ücretlidir.

 

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz