Android cihaz kullanıcıları olarak hepimizin başına en az bir kere böyle bir durum gelmiştir. Yanlışlıkla akıllı telefonunuzun içerisinde yer alan galeriyi yani fotoğraflarınızı ve resimlerinizi silersiniz ve o an dünyanın en kötü hissine kapılmaya başlarsınız. Ancak sizlerle paylaşacağımız birkaç ufak adımı takip ederek Android işletim sisteminden sildiğiniz fotoğraflarınızı sizler de geriye getirebilirsiniz.

Android’te Kaybolan Fotoğraflar ve Resimler Nasıl Kurtarılır?

1 – Windows ve Mac işletim sistemlerinde çalışan Wondershare tarafından üretilmiş olan Android Data Recovery yazılımını ücretsiz bir şekilde indirin.

2 – USB kablonuzu kullanarak bilgisayarınıza telefonunuzu bağlayın. USB bağlantısının daha sağlıklı yapılabilmesi için USB hata ayıklama özelliğinin telefonunuzda açık olduğundan emin olun.

android kaybolan fotograf kurtarma

3 – Android Dr.Fone uygulaması ile akıllı telefonunuz arasında bağlantıyı yaptıktan sonra dosyaları aşağıda yer alan kategorilerden uygun bir şekilde seçebilirsiniz. Yani Dr.Fone uygulamasını kullanarak sadece kaybolan resimlerinizi değil diğer verilerinizi de geriye getirebilirsiniz.

[appbox googleplay com.wondershare.drfone]

4 – Silinen dosyaları ve resimleri tarayabilmek için kategorileri seçin. Kayıp resimlerinizi hızlı bir şekilde geriye almak istiyorsanız “Silinmiş dosyalar” seçeneğini mutlaka aktif edin.

5 – Gerekli ayarları yapıp tarama başlattıktan sonra Dr.Fone akıllı telefonunuzu analiz edecek ve telefonunuzu yeniden başlatacaktır. Telefonunuzun yeniden başlatılmadığına dair bir uyarı alırsanız Dr.Fone ile cihazınız arasındaki güvenliği sağlamamışsınız demektir.

6 – Dr.Fone taraması sona erdikten sonra size tekrar kaydetmek ve geriye getirmek istediğiniz resimleriniz ile ilgili bir ekran sunulacak. Bu ekran üzerinden hangi resimleri veya dosyaları geri getirmek istiyorsanız “Kurtar” seçeneğine basarak geri getirebilirsiniz.

Android Cihazlarda Resim – Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır?

Kaybolan resimlerinizi geri getirmeyi artık öğrendiniz. Şimdi sırada resimlerinizi güvenilir bir şekilde yedekleyebilme kısmı yer alıyor. Android kullanarak resimlerinizi çeşitli depolama aygıtlarına yedekleyebileceğiniz gibi dilerseniz Google Fotoğraflar uygulamasını akıllı telefonlarınıza kurarak Yedekleme seçeneklerinden de yararlanarak resim yedekleme işlemini basit bir şekilde yapabilirsiniz.

[appbox googleplay com.google.android.apps.photos]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz