Bu yazımızda Android cihazlarda nasıl konum atacağınız konusunda bilgi vereceğiz. Daha önceden adres bulmak için sürekli çevreden yardım alıyorduk ya da kayboluyorduk fakat teknoloji ilerledi ve konum özelliği sayesinde gideceğimiz yeri çok kolay bir şekilde bulabiliyoruz. Konum atma işlemi sayesinde başka birine geleceği yeri belirtmiş olursunuz. Mobil akıllı cihazlarda yer alan konum özelliği hayat kurtarıcı bir özelliktir.

Gideceğiniz yerin neresi olduğunu belirtmek için WhatsApp uygulaması kullanılmaktadır. WhatsApp uygulamasında kullanılan konum sayesinde istediğiniz kişiye gönderebiliyorsunuz. Konum gönderme işlemi oldukça basittir. WhatsApp uygulaması üzerinden konum göndereceğiniz kişinin mesaj alanına tıklayın. Daha sonra konum özelliği üzerinden bulunduğunuz konumu karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Sadece WhatsApp uygulaması değil aynı zamanda Facebook, Google Maps uygulamaları üzerinden de konum gönderme işlemini tercih edebilirsiniz. Konum özelliğini kullanmak için ilk olarak GPS özelliğini açmanız gerekecektir. Yol tarifi konusunda sıkıntı çeken kişiler için bu uygulama kolaylık sağlayacaktır. Android cihazlar için önerimiz WhatsApp uygulamasıdır. Konumunuzu açtıktan sonra hızlı bir şekilde karşı tarafa konum atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp mesaj alanında yer alan ataç işaretine dokunduğunuz zaman ‘konum gönder’ seçeneğini göreceksiniz. Eğer konum gönderme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, cihazınızın haritalar alanına bakın. Ayarlar üzerinden de bu sorunu inceleyebilirsiniz.  Bu yazımızda Android cihazlarda nasıl konum göndereceğiniz konusunda yardımcı olduk. Merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz