Açılır pencere reklamları olarak bilinen Pop-up reklamlar interneti açtığınız andan itibaren pek çok sitede karşınıza çıkıyor ve reklam kullanımının para getirmesinden kaynaklı kullanımı da sık bir şekilde reklamlarla karşılaşıyoruz. Sürekli karşınıza çıkan bu reklamları engellemek istiyorsanız aşağıda bahsedilen uygulamaları adım adım takip ederek uygularsanız reklamlardan kurtulmuş olursunuz.

Uygulamalarda Bulunan Pop-up Reklamlarını Engelleme

Yüklediğiniz uygulamalar yüzünden karşınıza pop-up reklamları çıkıyorsa öncelikle uygulama yüzünden çıkan reklamlarda sizin için uygulama gereksiz geliyorsa onu silmeyi tercih edin. Eğer sizin için önemli ve o uygulamayı kullanıyorsanız reklamlar sizin için sinir bozucuysa ya da oyun oynarken karşınıza çıkıyorsa bu reklamları kaldırmak için Pro ya da reklamsız sürümleri satın alabilirsiniz. Fakat bu imkân her geliştirici için dâhil olmuyor bazı geliştiriciler bize bu imkânı sağlamıyor. Bu sıraladıklarımız size uymuyorsa en son olarak uygulama internete ihtiyaç duymuyorsa mobil veri ya da Wİ-Fİ kapatarak reklamlardan kurtulabilirsiniz.

Chrome’da Pop-up Reklamları Nasıl Engellenir? 

Birçok kişinin internet tarayıcısı olarak Google Chrome kullanımı olduğundan ve bu kullanıcıların büyük bir bölümü bu tarayıcı tercih ettiğinden dolayı pop-up yani açılır pencereyi bu platformda devre dışı bırakabilirsiniz.

Devre dışı bırakma işlemini şu şekilde uygulayarak kapatabilirsiniz;

  • Chrome tarayıcısını başlattıktan sonra sağ üst köşede yer alan üç noktalı bölüme tıklayın.
  • Sonra Ayarlara basın ve ardından site ayarlarını tıklayın.
  • Karşınıza çıkacak olan listede Pop-up’lar bölümünü bulun ve o bölüme tıklayın.
  • Butonu kaydırdıktan sonra devre dışı bırakmış olursunuz.

Bu adım dışında başka bir adım olarak Pop-up’ları engellemek için veri tasarrufu özelliğini açmanız gerekmektedir. Bu özelliğin asıl amacı, web sitelerini görmek için kullanacağınız internetiniz yani mobil veriyi azaltmaktır. Ancak bu özellik web sitelerinde olan gereksiz özellikleri de kaldırma konusunda size yardımcı olacaktır. Veri tasarrufunu etkinleştirmek için de; Chrome ayarlarına tıklayıp ardından veri tasarrufu şeklinde uygulamayı takip ederek açabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz