Akıllı telefonunuzu kaybedecek kadar şanssızsanız veya çalınmasını sağladıysanız, kazalar hepimizin başına geldiğinde, yalnızca yanlış el cihazlarına düşebilecek donanım değildir.

Akıllı telefonunuzu kaybedecek kadar şanssızsanız veya çalınmasını sağladıysanız, kazalar hepimizin başına geldiğinde, yalnızca yanlış el cihazlarına düşebilecek donanım değildir. Cihazı bulan kişi, kişi, müzik veya belgeler de dahil olmak üzere cihazda depolanan herhangi bir içeriğe erişebilecek. Bununla birlikte, bir SIM kart PIN kilidi uygulayarak, cihaz her kapatıldığında ve ardından tekrar açıldığında, telefon kullanılmadan veya herhangi bir kişiye erişilmeden önce PIN kodunun girilmesi gerekir.

İşte bir Google Android cihazında SIM kartı nasıl uygulayacağınız .

Birinci adım
Ana ekrandan, Ayarlar menüsünü açın.

İkinci adım
Görüntülenen seçeneklerden Konum ve güvenlik öğesini seçin, ardından SIM Kart kilidi ile işaretli bölüme gidin.

Üçüncü adım
SIM kartı kilidini ayarla öğesine dokunun ve ardından işlevi açmak için SIM kartı kilitle seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. İşlevi ilk kez açıyorsanız, operatörün varsayılan SIM kart PIN kodunu girmeniz istenebilir. SIM kartı kilitlemeden önce pime girme girişiminde bulunmanız için üç deneme yeterlidir; sonrasında SIM’in kilidini açmak için şebekenizden bir PUK kodu edinmeniz gerekir. Varsayılan pin’i bilmiyorsanız, denemeden önce edinmenizi öneririz. Telefon her açıldığında, ahizeyi kullanmadan önce pime girmeniz istenecek.

Dördüncü adım
SIM PIN kodunu SIM PIN kodunu değiştir seçeneğine basarak da değiştirebilirsiniz. Yeni bir SIM PIN seçmeden önce sizden orijinal SIM kart PIN kodunu girmeniz istenecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz