İnternet son yıllarda hayatımızın en büyük paylaşım ve iletişim aracı oldu. Hizmetin yaygınlığındaki yüksek kullanım oranındaki artışa baktığımızda özellikle son 10 senede ciddi artış gözleniyor. Çünkü bu dönemler içerisinde mobil cihazlar çokça geliştirici ve kaliteli hale geldi. Hal böyle olunca insanlar stabil bir yere bağlık kalmaktansa dışarıda da kullanabilecekleri, birçok işlemini halledebileceği, problemleri saniyeler içerisinde çözebileceği cep bilgisayarı denebilecek akıllı telefonları seçtiler. Elbette kişisel bilgisayar performansı beklenmediği için telefon imalatçıları da yazılım geliştiricileri de pek çok programın ve hizmetin mobil uygulamasını çıkarıp kısa sürede cihazlara entegre ettiler. Sanal dünyadaki aktif kesim artık mobil kullanıcılar olurken internet de pek tabii ki bu kişiler tarafından daha çok kullanılıyor. Bilgisayarda tarayıcı vasıtası ile bağlantı kurarken yine mobil cihazlarda da aynı durum geçerli. Sağlam bir internet tarayıcı indirdikten sonra hem telefona optimizasyonu yüksek olduğundan kasma, donma gibi problemler yaratmıyor hem de hızlı ve kolay arayüzleri sayesinde ekstradan avantaj kazanıyorsunuz.

Tarayıcı seçeneklerine baktığımızda da onlarca alternatifiniz bulunuyor. Elbette piyasanın liderliğini eline almış ve geniş kitlelerce kullanılan bazı uygulamalar olsa bile spesifik ihtiyaçlara hitap eden kişiselleştirilebilir yazılımlar da var. Bunların arasından istediklerinizi yüzde doksan ihtimalle ücretsiz şekilde kullanabiliyorsunuz. En nihayetinde şirketler reklamlar üzerinden gelirlerini yoğunlukla kazanırken uygulamaları indirme, yükleme, kullanma noktasında kısıtlama yapmıyorlar. Özelliklerine göre tercih edebileceğiniz internet taraycısı konusunda kararsızsanız yazımızın devamındaki tavsiyelerimize göz atabilirsiniz. Bu tavsiyelerin de Android mobil işletim sistemi için olduklarını belirtlelim. Her ne kadar diğer platformlar için de geliştirilmiş kaliteli ürünler olsa da birçok telefonda bulunması, geniş kullanıcı oranına sahip olması yazılımcılar gibi bizi de Android’e özel tarayıcıları sıralamaya itti.

Android’deki En İyi İnternet Tarayıcı Uygulamaları

Android sistemindeki uygulama marketinden önereceklerimizi Google Play’den indirebilirsiniz. Bunun için zaman kaybetmemeniz adına marketteki bağlantıların kısa yollarını uygulama açıklamalarının altındaki kısıma yerleştirdik. Böylece beğendiklerinizi hemen tıklayarak yükleyebilirsiniz. Birkaç tanesini kullanmanız durumunda tüm istemlerinizin gerçekleşebileceğini söyleyebiliriz. Daha fazlası cihazınızın kapasitesini gereksiz doldurabileceğinden işinize pek yaramayabilir.

google-chrome

Google Chrome

Rakiplerinden çok sonra piyasaya çıksa da Google üretimi olduğundan sağlam referanslarla sektörde liderliği çekiyor. Sadece akıllı telefonlarda veya tabletlerde değil tüm teknolojik cihazlarda şu sıralar 1 numarayı elinden bırakmıyor. İlk önerebileceğimiz ürün de elbette Chrome olacaktır. Google kalitesinden beklediğiniz her türlü kalite tarayıcıya eklenmiş, rahat ve kolay kullanıma sahip.

[appbox googleplay com.android.chrome]

opera

Opera

Bilgisayarlardaki kemik kitlesi sayesinde ayakta kalan ve VPN özelliği gibi önemli bir hizmeti de sunan Opera tarayıcısının mobil versiyonu da yine tercihleriniz arasında olmalı. Genel manada birbirlerine benzeyen tarayıcılar sundukları ufak imkanlar ve hizmetler sayesinde öne çıkmaktalar. Opera da bahsettiğimiz yönde farklılıklar barındırıyor.

[appbox googleplay com.opera.browser]

mozilla-firefox

Mozilla Firefox

Tarayıcı dünyasının bir diğer büyü de Firefox. Belirli dönemler içerisinde inişli çıkışlı grafikler sergilese de hala pek çok kişinin vazgeçilmezi. Tasarımsal boyutta kendisine has yapısı, webmasterler için FTP hizmeti sunması ve daha bir sürü ihtiyaca hitap etmesi kendisin öne çıkarıyor.

[appbox googleplay org.mozilla.firefox]

dolphin

Dolphin

3 büyüklerin arkasından gelen ve şu sıralarda kitlesini arttırmayı başaran uygulama Dolphin de listemizde bulunuyor. Her ne kadar sektördeki devlerin önüne geçmesi kısa sürede zor olsa da kullanıcılarından pozitif geri dönüşler aldığı ve ivmesini arttırdığı söylenebilir.

[appbox googleplay mobi.mgeek.TunnyBrowser]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz