Android cihazınızda kaldırılması gereken 5 uygulama vardır. Bu uygulamalar cihazınızın hafızasında boş yer kaplamaktadır. Telefonunuzu gereksiz yere işgal eder ve zarar verir.

1.RAM ROM Dahili bellek 

Bunlardan biri RAM ROM Dahili bellek genellikle cihazınızın pil ömrünü ve çok fazla reklam çekerek cihazınıza zarar verebiliyor. Bu uygulamayı cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Arka planda çalışan uygulamalarda RAM’ınızı tüketmesi sonucu pil ömrünü de ciddi derecede etkiler. Sürekli bu hataları verebilir ve cihazınızı kötü etkiler.

2. Temizleme uygulaması

 

Genel olarak bu uygulama cihazınızı kendiliğinden temizler. Bu uygulama telefonunuzda bulunması gereksiz olup bazı uygulamaları silmek için ayarlar kısmından depolama kısmına giriş yaparak ön belleği temizle seçeneğini seçerek kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Yani bu tür uygulamaları cihazınızdan kısa zamanda kaldırın.

 

3. Antivirüs uygulamaları

Cihazınızda bu uygulama fazlasıyla gereksiz olup bunun yerine bu görevi Play Store her şeyi zaten yapabiliyor. Yani ekstradan bir uygulamaya gerek kalmıyor.

4. Pil koruyucular

Birincide de belirttiğim RAM güçlendirici ye benzer ve pil ömrünü korumaz ve sağlamaz aksine zarar verir. Eğer pil ömrünü uzatmak ve korumak istiyorsanız uygulamalardan gelen enerji harcayacak bildirimleri kapatmanız gerekir.

5. Varsayılan Bloatware

Genel olarak akıllı telefonlarınız da yüklenmiş bir çok uygulaması vardır. İşlevsel, rezervasyonlar, oyunlar gibi uygulamayı yüklediğinizde zorunlu olarak gereksiz uygulamaları da yükler. Bu uygulamada gereksiz olup cihazınızın menüsünü kontrol edip temizlemeniz gerekir.

Geriye kalan uygulamalar da ise kontrol edip kullanmadıklarınızı kaldırıp cihazınızın ömrünü arttırabilirsiniz.

 

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz