Android 7.1 Nougat ile beraber uygulama kısayolları hayatımıza girdi. Eğer kısayolları kullanmak istiyorsanız uygulama simgesine basmanız yeterli olacaktır. Uygulama simgesine uzun süre bastığınız zaman pratik bir şekilde işlemleri gerçekleştiriyorsunuz. 2016 yılında Android uygulamalara gelen bu özellik sayesinde Instagram uygulaması kendini fazlasıyla gösteremedi. Fakat şimdi Instagram kullanıcıları için sevindirici haber geldi.

Instagram kısayolları Android için geliyor ve iPhone 6S ile beraber iOS’a 3D Touch teknolojisi geldi. Instagram’da bu uygulamayı kendi hanesine ekledi. iOS’ta olan kısayollar sayesinde Kamera, Gönderi ve Hareketleri Gör seçeneği karşımıza çıkıyor. Bu özellik şimdi Android tarafında da kullanıma sunulacak. Kullanıcılar isteğe göre Hareketleri Gör ve Direct seçeneklerine de ulaşılabilecek. Gelecek olan kısayollar kullanıcıların şimdiden dikkatini çekti.

Bu özellik şu an için belirli kullanıcılara açıldı ve tüm Android kullanıcıları için geçerli olmayacak. Belirli kullanıcılara açılan özellik bir süre test aşamasında olacak. Eğer testler sonucu kullanıcılardan geri bildirim alınırsa tüm kullanıcılara aktif hale getirelecek. İlerleyen dönemlerde kullanıcılarının yorumlarının ne olduğu konusunda bilgi sahibi olacağız.

Hepimizin bildiği gibi Facebook, Instagram ve WhatsApp  uygulamasını hanesine satın aldı. Facebook’un yönetiminde olan Instagram, benzer özelliği kendisine de alabilir. İlerleyen dönemlerde bu özelliği Facebook uygulamasında da görebiliriz. Facebook tarafından bu özelliğin eklenmesi de büyük bir ihtimalle bekleniliyor. Bu konu üzerinden soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz