Google kısa bir süre önce Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınlayarak Android tutkunlarının büyük bir heyecan yaşamasını sağlamıştı. Bugün gelen ufak bir güncelleme ile Android 6.0.1 sürümüne geçiş yapan işletim sisteminin artık ufak tefek bazı yenilikleri de mevcut.

Uzun süredir hayatımızda olan ve giderek daha fazla kişi tarafından benimsenerek kullanılmaya başlanan emojiler, Android 6.0.1 sürümü ile birlikte yenileniyor. iOS işletim sistemi için sürekli olan uygulama geliştiricileri tarafından güncellenen emojiler bilindiği üzere söz konusu Android olduğu zaman biraz gecikmeli olarak güncelleniyordu.

Android 6.0.1 ile gelen yeni emoji seçenekleri ile birlikte ufak iyileştirmeler de bulunuyor. Güncellemenin en dikkat çeken özelliği ise Do Not Disturb modunun artık bir sonraki alarmınıza kadar sizi rahatsız etmemesi bulunuyor. Android 5.1 Lollipop güncellemesi ile silinen bu özelliğin Marshmallow ile tekrar neden geri getirildiği ise tam olarak bilinmiyor.

Google Keyboard Kullanıyorsanız Kötü Haber Var

Nexus cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu yeni özellikleri kısa süre içerisinde tüm Android cihazlarınızda kullanabileceksiniz. Kullanıcıların uzun süredir istedikleri “Karanlık Tema” özelliği ise hala sisteme dahil edilmiş değil.

android 6.0.1 yeni emoji

Google Keyboard kullanıcılarının ise güncelleme paketi için bir süre daha beklemeleri gerekiyor. Henüz Google Keyboard kullanıcıları için Google Play Store’da yer almayan bu güncellemeleri dışarıdan cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Ancak bu şekilde yüklediğiniz güncellemelerin sisteminize zarar verebileceğini ve stabil bir şekilde çalışmayabileceğini unutmayın. Bakalım Android ve iOS arasındaki bu “emoji savaşları” daha ne kadar sürecek ve galibi kim olacak?

Kaynak: gsmarena

Kaynak : Mobil132 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz