GTA 5, XBOX ve Play Station sürümü bir yılı aşkın bir süre önce yayınlandı. İçinde bulunduğumuz nisan ayında da GTA 5 PC yani masaüstü ve dizüstü bilgisayar sürümü satışa çıkacak. Bu gelişmeyle birlikte birçok ziyaretçimizin aklına gelen bir soru var ki bu konuda bize gelen e-postaların çokluğu nedeniyle aklında benzer soru işaretini taşıyan ziyaretçilerimizi konuyla ilgili bilgilendirmek istedik.

Bazı okularımızın hatırlayacağı üzere GTA 5’in yapımcısı Rockstar Games mobil departmana yönelik çeşitli iş ilanları açmıştı. Bu gelişme birçok mobil oyun severi heyecanlandırmış olsa da herhangi bir başka gelişmenin olmaması heveslerin kursakta kalmasına neden oldu.

Android için GTA 5 Çıkacak Mı?

Şunu söyleyebiliriz ki olur da bir gün GTA 5 mobil sürüm olarak karşımıza çıkarsa bunun gerçekleşebileceği en yakın yerlerden biri Android akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar. Zira donanım olarak en güçlü akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar Android işletim sistemine sahip ürünlerde sunuluyor. Yüksek donanım ihtiyacı gerektiren bu oyun için ihtiyacın en kolay giderilebileceği platform en şanslı platform olacaktır.

NVidia Shield GTA 5 için Bir Dönüm Noktası Olabilir!

Hemen yukarıda olası bir GTA 5 mobil oyunun yüksek donanım ihtiyacı olacağını söylemiştik. Konu yüksek donanım özellikleri ve üstün mobil oyun deneyimi olunca da akla gelen ilk ürün NVidia Shield oluyor. NVidia Tegra K1 yonga seti, dört çekirdekli 2.2 GHz frekansında işlem yapan A-15 işlemci, 192 çekirdekli ULP GeForce Kepler ekran işlemcisi ve 1200p full HD 8 inçlik ekranıyla mobil oyun alanında ne kadar iddia bir cihaz olduğunun bir kere daha altını çizebileceğimiz NVidia Shield GTA 5’i mobil dünyaya taşıyabilirse harikulade satış oranlarını yakalayabilir. Zira Play Station 4 alanların ciddi bir çoğunluğunun en büyük satın alma sebebinin GTA 5 oynamak olduğunu biliyoruz.

GTA 5 nvidia shield

iPhone ve iPad için GTA 5 Küçük Bir İhtimal

iPhone ve iPad serisi kullanıcı deneyimi konusunda üst düzey bir performans ortaya koysa da konu yüksek donanım özelliklerine gelince işler adeta değişiyor. Bu da grafik açısından iyice törpülenmiş bir sürüm olmadığı sürede iPhone ve iPad için GTA 5 oyununun çıkmasını uzak bir ihtimal haline getiriyor.

Windows Phone ve Windows 10 için GTA 5 Sürprizlere Gebe

Mobil dünya ve Windows 10 gelişmeleriyle neredeyse birlikte evrim geçiren Microsoft cephesinin mobil ayağında GTA 5 sürprizlerine hazırlıklı olmalıyız. Aynı işletim sistemini tüm platformlarda sunmayı hedefleyen dev teknoloji şirketi, güçlü donanıma sahip bir tablet ya da akıllı telefon ile GTA 5’in mobil dünyaya taşınmasına vesile olabilir.

GTA 5 windows phone

Tüm bu bilgilerin sonunda bir uyarı yapmadan yazıyı bitirmek istemiyorum. Zira GTA 5 mobil versiyonu var mıdır şeklinde düşünerek Google’da bu konuyu araştıranların karşısında birçok ¨GTA 5 Android APK¨ya da ¨GTA 5 Android APK indir¨ şeklinde bolca sonuç çıkabiliyor. Emin olunuz ki bu kurulum dosyalarında GTA 5 Android versiyonu yer almıyor. Bununla birlikte söz konusu APK dosyalarının Android akıllı telefon ve tabletlerinize çeşitli zararlar vermeleri veya verilerinizi çalabilmeleri söz konusu. Lütfen dikkatli olun.

GTA 5’in mobil dünyaya yönelik gelişmelerini aktaracağımızı da belirtmek isterim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz