Android Lollipop 5.0 sürümü ile tanışanlar bellek sızıntısı sorunu ile de tanıştılar. Bu sorun Google’ın da haberdar olduğu bir sorundu ve yakın zamanda çözümün geleceği müjdesi verildi.

Android Lollipop 5.0 sürümü teknoloji devi Google tarafından geliştirilen mobil işletim sisteminin en son sürümü olabilir. Bununla birlikte Lollipop’un en kararlı sürüm olduğu söylenemez. Aslına bakarsanız Android’in bu en yeni ve en şık hâli dahi çok ciddi bir soruna sahip. Bu sorun bellek sızıntısı hatası ve bunun sebep olduğu pek çok başka sorun var.

Android 5.0.1 sürümünde mevcut bellek sızıntısı hatası, açık uygulamaları etkiliyor ve ana ekranda daimi bir yeniden yüklemeye zorluyor. Google’ın Sorun Takip Edici aracında bu hatanın Nexus 7 (2013), Nexus 4 ve Nexus 5 olmak üzere bazı Nexus cihazlarını etkilediği ortaya çıktı.

Android-Lollipop bellek sizintisi

Mevcut hata Android sistemlerinde 1.2GB gibi yüksek miktarda RAM yiyor. Normal değer ise 500MB dolaylarında seyretmekte. Tüm bu bellek sızıntısı hatası izlenimleri kullanıcıları olumsuz yönde etkileyecek nitelikler taşıyor.

İyi haber ise Google’dan geldi ve bir onarmanın bulunduğu müjdesi verildi. Bulunan çözüm Google tarafından gelecek yazılım güncellemesinin içinde yer alacak. Şu anki sorun için güncellemeyi beklemekten başka yapılabilecek bir şey bulunmuyor. Yine ana ekranda sürekli bir yeniden yükleme sorunu ile karşılaştığınızda cihazınızı yeniden başlatmanız geçici bir çözüm olabilir.

Google’ın yayınlayacağı güncelleme çıktığında buradan haber vereceğiz. Takipte kalın.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz