Android M 6.0 Marshmallow adını aldı. Android M için çıkan söylentiler ve yapılan tahminler de böylece son buldu.

Android M hakkında pek çok şey söylendi ve yazıldı. Biz de bunların tümüne ve ayrıca Google‘ın Android M için hazırlaığı videoya Android M Marshmallow Mu Olacak? başlığı altında yer vermiştik. Merakımız son buldu ve Android M 6.0 Marshmallow oldu.

Aslında Android M güncellemesinin Android 6.0 olması beklenmiyordu. Biz şimdiye kadar ondan hep Android 5.2 şeklinde söz etmiştik. Ancak Google Android 5.0 işletim sistemine erken veda etmek istiyor demek ki.

İşte Google’ın Kaliforniya’da bulunan binası önündeki yeni maskotu:

android m 6-0-marshmallow

Hatırlanacağı gibi Android M işletim sistemi Mayıs ayında Google I/O konferansında duyurulmuştu. Yeni Android sürümünün daha az RAM tüketmesi ve performansı iyileştirmesi bekleniyor. Ayrıca durgun hâlde batarya tüketimini de azaltması söz konusu.

Android M ayrıca parmak izi algılayıcısı desteği ve güvenlik doğrulaması desteğini de içerecek. Bunların yanı sıra bir de uygulama izin yöneticisi gelecek ki asıl beklenen özellik işte bu. Bu sayede artık uygulamaların istediği izinlerin hepsini kabul etmek zorunda kalmayacağız. İzin vermek istemiyosak izin isteklerini reddedebileceğiz.

Android 6.0 Marshmallow yeni Geliştirici Önizleme sürümü Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player için şu an kullanılabilir durumda. Bu önizleme sürümü esas sürümden önce çıkan son önizleme sürümüdür. Resmi SDK da geliştiriciler için çıkmış durumda. Artık Android M 6.0 ile uyumlu uygulamalar Google Play Mağazasına yüklenebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz