Fabrika ayarlarına sıfırlama normalde son çare olarak kullanılır, ancak cihazınız oynatılıyorsa veya satmak istiyorsanız faydalı olabilir. Android’i nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin dikkatli bir şekilde yapılması gerektiği doğru olsa da, gerekli olabilecek birkaç senaryo vardır. Performans önemli ölçüde eksik olduğunda, potansiyel virüslerle ilgili olduğunda veya cihazınızı satmaya veya vermeye hazır olduğunda bunu yapmanızı öneririz .

Kolayca geri dönebileceğiniz bir şey olmadığından, bunun doğru bir şey olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Önce cihazınızı yedeklemeniz kesinlikle zorunludur. Bunun yapmak istediğiniz bir şey olduğunu belirledikten sonra iki temel seçeneğiniz vardır:

Hard Reset Android

Donanımdan sıfırlama, belleği temizler ve tüm dosyalarınızı silerek cihazınızı fabrika ayarlarına döndürür. Telefondan ve tabletten kurtulmadığınız sürece, genellikle yanlış çalışan bir cihaz için son çare olarak kullanılır.

Telefonunuzda veya tabletinizde en az yüzde 30 oranında şarj olduğundan emin olun
Ayarlar uygulamasını açın
Sayfayı aşağı kaydırın ve Yedekle ve sıfırla‘yı seçin.
Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun
Telefonu sıfırla‘yı seçin
Her şeyi sil‘i seçin
Parolanız varsa şimdi girmeniz istenecektir
Cihazınızın yeniden başlatılması birkaç dakika sürecektir ve ardından ilk aldığınızda olduğu gibi çalışmaya hazır olacaktır.

Yumuşak sıfırlama Android

Yazılımdan sıfırlama, açık uygulamalarınızı kapatması ve cihazı yeniden başlatması nedeniyle donanımdan sıfırlamadan çok farklıdır. Telefonunuz veya tabletiniz donmuşsa ve güç düğmesini kullanarak normal yöntemle yeniden başlatmayı reddederse faydalıdır. Cihaz yeniden başlatıldığında dosyalarınız sağlam kalmalıdır.

Yazılımdan sıfırlama genellikle güç düğmesini ve ses açma düğmesini birkaç saniye basılı tutarak yapılır (bunun yerine güç ve ses azaltmanın ekran görüntüsü aldığını unutmayın ).

Yazılım sıfırlamasının gerçekleşmesi için kombinasyonu birkaç saniye tutmanız gerekecektir. Bunu yaptıysanız ve çalışmadıysa, cihazınızda yumuşak bir sıfırlamayı tetiklemenin alternatif bir yolu olabilir. Google model adınızı ve talimatlar için ‘yazılımdan sıfırlama’ terimini girin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz