Android Nova Launcher kullananlar Nova Ayarları içinde çok sayıda ayarlama menüsü bulunduğunu bilirler. Bu menülerle ana ekranlar ve duvar kağıdı, uygulama menüsü alt panel gibi çok sayıda özelleştirme yapmak mümkün. Hatta yedekleme yapma kararlılık, ön belleğe alma gibi seçenekler dahi mevcut.

Nova ayarlarında gizli tutulan bir menü daha var ki bu menüye akıllı telefonun ses ayar tuşu ile ulaşılmakta: Android Nova Launcher Laboratuvar (Labs) menüsü. Peki, deney ve hata ayıklama ayarları için kullanılan bu menü nasıl görüntüleniyor?

Öncelikle ana sayfada iken menü tuşuna tıklayın. Çıkan seçeneklerden “Nova Ayarları”na basın. Bu ekranda “Yeni uygulamalar” ve  “Yedekle ve İçeri Al” gibi menülerin bulunduğu bölüme gelin.

android nova launcher laboratuvar mobil13

Burada akıllı telefonunuzun ses ayar tuşuna, sesi kısar gibi 2-3 saniye basılı tutun. Menüler arasına “Laboratuvarlar” bölümünün geldiğini göreceksiniz.

android nova launcher labs etkin mobil13

Android Nova Launcher laboratuvarlar (labs) bölümüne tıkladığınızda burada “Private Beta”, “Big Grid Size Options”, “Any Size Widget in Dock” gibi çok sayıda ek ayarların bulunduğunu göreceksiniz ki bu da mevcut Nova ayarlamalarının sayısını artırmakta.

android nova launcher labs mobil13

Bu menüyü yeniden devre dışı bırakmak isterseniz aynı bölümde iken ses ayar tuşuna, sesi artırır gibi yine 2-3 saniye basılı tutun. Bu sırada ekranın üstünde Laboratuvar menüsü devre dışı yazısının geldiğini göreceksiniz.

android nova launcher labs devre disi mobil13

Android Nova Launcher ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünde aktarabilir, sitemizde  görmek istediğiniz nasıl yapılır yazısı konularını belirtebilirsiniz.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz