Android numara engelleme işlemi, iPhone telefonlardakine göre oldukça kolay. Çünkü Google Play mağazasında hem Android için çok daha fazla ve çeşitli uygulamalar var hem de üreticiler bu konuda akıllı telefonlara numara engelleme seçenekleri ekleyebiliyorlar.

Akıllı telefonunuzda Android numara engelleme uygulamaları sayesinde çeşitli spam SMS’leri gönderen numaraları engelleyerek SMS’lerin size görünmeden spam olarak düşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca engellemek istediğiniz numaralardan gelen çağrıları sonra bildirim olarak görüntülemek isterseniz bu nitelikte uygulamalar da mevcut.

Bu yazımızda Android numara engelleme uygulamaları arasından seçtiğimiz birkaç uygulamayı tanıtarak bunları birbirleriyle karşılaştıracağız.

1- Call Blocker

Kaynak : Mobil137 YORUMLAR

 1. merhaba,
  ben samsung s5830i kullanıyorum.
  benim istediğim sadece rehberim dışındakilerden gelen arama ve smsleri engellesin.
  fakat gelen bu çağrı ve mesajları hiçbir şekilde ne ekranda ne arama kayıtlarında görmek istemiyorum.
  en kötü program kendi içinde saklasın.
  var mıdır böyle bir program?

  blacklist, çağrı yöneticisi, private sms denedim..
  ama olmadı hiç biri.

  teşekkürler..

 2. Ne den diğer operatörler gibi Numara engelleme istediğin zaman yapamıyorsun. Neden ek bir ücret karşılığında bunu şifre alarak yapıyoruz. Bu tür hizmetler dünyanı her Ülkesinde bedava ve telefonun üzerinde yapa biliyorsunuz. Türkiye de ki bir GSM operatörü bu hizmeti otomatik sağlıyor Neden Vodafon bunu yapmıyor?

 3. Merhaba, ben lenovo vibe p1 kullanıyorum spama gelen mesajlarım nerede bulamıyorum spam diye bir şey çıkmıyor da mesaj kısmında yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

  • Bende de aynı dert var ben ilk başta hallettim ama daha sonrasında unuttum nasıl yapıldığını fakat tekrar hatırladım arama ekranına tıkla en sonda diğer bölümünden arama mesaj engelleme var oradan yapabilirsin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz