Android P Beta telefona yükle işleminin nasıl yapıldığını sizinle bu yazımızda paylaşıyoruz. 8 Mayıs 2018 akşamı Google I/O etkinliğinde tanıtılan Android P yazılımının Beta sürümü Google Pixel akıllı telefonlar için ve diğer OEM cihazları için çıktı. Bu cihazların arasında Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6 ve Essential Phone bulunuyor.

Akıllı telefonunuz yukarıda saydığımız cihazlardan biriyse Android Beta Programına katılarak Android P Beta telefona yükle işlemini yapabilirsiniz. Şu anda Android P Beta sadece bu cihazlarla uyumlu. Diğer tüm Android cihazlar için son ve esas sürüm Ağustos ayında çıkacak. Android P Beta telefona yükle işlemi için aşağıdaki adımları izleyin. Ancak öncelikle şu önemlş uyarıyı dikkatle okumalısınız:

“Android P Beta telefona yükle işlemi ortalama kullanıcılar için oldukça kolay bir işlemdir. Ancak hatalarla karşılaşırsanız ya da sadece yüklemeyi geri almak isterseniz önceki sürüme dönmeniz size pahalıya mal olabilir. Bu yüzden telefonunuzun bir yedeğini almanız şart. Çünkü telefonunuzun bir yedeğini almadan Android P Beta yüklerseniz verilerinizi kaybedersiniz.”

Telefon Yedeği Nasıl Alınır?

Android P Beta telefona yükle işleminden önce telefon yedeği almalısınız. Telefonunuzdaki fotoğrafları, kişileri ve belgeleri bulut depolama alanına ya da harici belleğe yükleyin. Şimdi hazırsınız.

Android P Beta Nasıl Yüklenir?

Şu sayfaya gidin ve karşınıza çıkan listeden kendi akıllı cihazınızı seçerek Get The Beta butonuna tıklayın. Bu butonların her biri telefon modeline göre farklı bir sayfaya gidiyor ve gelen sayfadaki yönergeleri izleyerek Android P Beta telefona yükle işlemini tamamlamanız gerekiyor.

Android Pixel telefonlara yükleme işlemi yapmak son derece kolay iken, Sony telefona Android P Beta yüklemek için önce Sony’nin Xperia Companion yazılımını kullanmanız gerekiyor. Xiaomi ise hızlı bir işlem yöntemi sunuyor ve  Android P ROM teklif ediyor.

Android P Beta yüklerken unutmamanız gereken bir konu da üreticilerin Android P Beta yazılımının sorunsuz çalışacağını garanti etmemeleri. Bu yüzden cihazınızdaki her verinin sizin kontrolünüzde olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Aşağıda cihazlara göre Android P Beta yükleme yönergelerini bulabilirsiniz.

 

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz