Android Pie Wi-Fi taramasını azaltma başlattı, ancak bir çeşit düzeltme geliyor

Android Pie bol miktarda yeni ilaveler getirdi, ancak daha polarize edici kararlardan biri Wi-Fi taramasını azaltmanın önlenmesiydi.

Bu hareket, uygulamaların ne sıklıkta Wi-Fi tarayabileceğini, bütünleşik bir sistem özelliği için, bağlantıyı iyileştirmek veya pil ömründen tasarruf etmek için kısıtladı. Kısıtlama özelliği, ön plan uygulamalarının her iki dakikada bir yalnızca dört Wi-Fi taraması çalıştırabileceği anlamına gelirken, arka plan uygulamalarının yalnızca her 30 dakikada bir tarama yapmasına izin veriliyor.

Web sitesinde bir Google temsilcisi, “Taramayı azaltma özelliğini değiştirmek için yeni bir geliştirici seçeneği Q Beta 5’ten itibaren kullanılabilecek” dedi. Bu, ayarlar menüsünde bulmak veya izin vermek yerine geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz ve ardından açma / kapama düğmesini burada bulmanız gerektiğini gösteriyor.

Bu çözüm hala hiç olmamasından daha iyidir ve aslında bu hamleden faydalanacak birçok uygulama vardır. Yararlanması gereken en belirgin uygulamalardan bazıları, iç mekan navigasyon uygulamaları ve ağ test araçlarıdır.

Android’in gelecekteki bir sürümünde görmek istediğiniz başka eski Android özellikleri var mı? Yorumlar bölümünde bize bildirin!

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz