Android Q Beta 5: “Asistan” olarak adlandırılacak yeni hareketler ve ipuçları

Google, Android Q işletim sisteminin beşinci beta testine başladı. Daha önce, Amerikan operatörünün örneğine dahil olan ve beşinci ön sürüme erişen bazı kullanıcılar yeni sistem değişikliklerini zaten bildirdi.

Android Q’da Beta 5, svaypas’ı ekranın sol veya sağ alt köşesinden Asistanı aramak için merkeze geliştirdi. Köşelerde ipuçları belirdi ve ekranın alt tarafında asistanlı bir pencere açarken, şirket logosunun renklerinde animasyonlu bir şerit görüntülendi.

Montaj ayrıca navigasyon menüsünü çağırmak için yeni bir hareket ekledi : ekranın sol köşesinden bir kaydırma yapmanız, menünün görünmesini beklerken parmağınızı basılı tutmanız ve sonra kaydırmaya devam etmeniz gerekir. Android Q’nun önceki beta sürümlerinde, menüyü “Geri” hareketi ile çağırmak, yıllarca birçok uygulamada var olan kenar çubuğu menülerini açmak için benzer bir hareketle çelişiyordu. Ayarlarda “Geri” hareketini arama hassasiyetini ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca, üretici ekran döndürme düğmesinin görüntüsünü sabitledi (hareketler için çizginin üzerinde yer aldı). Büyüdü ve ekranın sol tarafına yaklaştı.

Karanlık temayı sistem tasarımının çeşitli yönleriyle tanıtmaya devam eden Google, önyükleme animasyonuna modu ekledi . Açıldığında, arka plan kararır ve metin aydınlanır. Aynı zamanda, geceleri göz yorgunluğunu azaltmak için şirketin logosunun renkleri kısıldı.

Google I / O 2019’un sunumunda ilk olarak rapor edilen “muffled” bildirimleri şimdi ayrı ayrı gruplandırıldı. Kilit ekranında veya durum çubuğunda gösterilmezler, ancak bildirim perdesini açtıktan sonra küçük bir bölümde bulunabilirler.

olduğu gibi önceki güncellemeler , Google eklendi ve geliştiriciler uygulamaları oluşturmak için yararlıdır eski API, güncelledi.

Android Q Beta 5, Pixel 3a ve 3a XL dahil tüm nesillerin Google Pixel akıllı telefonları için kullanılabilir . OTA güncellemesini bu sayfadan indirebilir ve buradan görüntüleri tamamlayabilirsiniz .

Güncelleme: Google, yükleme sorunları raporları nedeniyle beşinci beta sürümünün QTA güncellemesini askıya aldı. Bu firma hakkında Reddit web sitesinde yazdı .

Android Q Beta 5 ile ilgili güncellemeleri yüklemekle ilgili bir sorunun farkındayız. Sorunun araştırılması sırasında tüm cihazlar için güncellemeyi geçici olarak askıya aldık. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz