Android Q işletim sisteminde yer alan bazı detaylar birçok şeyi işaret ediyor. Son detay ise Face ID tarzı bir yüz tanımanın olacağını işaret etmiş olabilir.

Android Q için şu özelliklerle gelecek demek pek doğru olmaz. Henüz herşeyin yeni olduğu bu işletim sisteminde, son gelen detaylar Face ID tarzı bir durumu işaret ediyor. XDA Developers’in Android Q işletim sistemini kullandığına dair bazı iddialar var. Kullanım sonrası keşfedilenler bir süredir internet ortamında duyuruluyor. Site ise son olarak kodlarda fark ettiği Google’ın yüz izlemeyle alakalı işaretler olduğunu açıkladı. Açıklamada ‘telefonu daha yakın tutun‘ gibi bazı açıklamaların olduğu belirtildi.

XDA Developers’in keşfetmiş olduğu kod ise şu şekilde;

< string name=”security_settings_face_enroll_introduction_message”>Use your face to unlock your phone, authorize purchases, or sign in to apps.< / string >

Bu dizi’den anlaşılan Apple’ın Face ID benzeri bir uygulamalara ve satın almalara izin vermek adına yüz tanıma işlemini kullanacağı yönünde. XDA DEvelopers, yüz tanıma işlevini Google Pixel XL’de çalışmadığını söyledi. Diğer açıklamalara göre ise donanım soyutlama katmanı HAL olmadığı ve telefonun yeterli sensörü bulundurmadığı ifade edildi.

Eğer durum böyle olursa, Android Q ile yeni cihazlarda Face ID benzeri bir yüz tanıma görebileceğiz. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Android Q ile işletim sistemi Apple’ın iOS’u gibi olabilecek mi? Belli mi olur? Belki ileride Android iOS ile yarışabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz