Android Pie güncellemesinden sonra beklediğimiz Android Q işletim sisteminin tanıtım tarihi nihayet belli oldu. İşle karşımızda Android 10’un tanıtım tarihi ve detayları…

Android Q tarihi belli oldu!

Google’ın Android 10 işletim sistemini ve daha farklı ürünlerini tanıtması beklenilen Google I/O 2019  7-9 Mayıs 2019 arasında gerçekleştirilecek. Şuan için söz konusu olan sızıntının tam olarak doğrulanmadığını veya resmi bir açıklamanın gelmemesine rağmen GOogle I/O 2019’un yukarıda aktardığımız tarihler arasında olması bekleniyor.

Android Q’da Karanlık Mod özelliği!

Daha önce gelen sızıntılar ile Google‘ın zaten yeni işletim sisteminde özel bir karanlık mod sunacağı belliydi. Geçtiğimiz günlerde ise Google’ın bir personeli tarafından yapılan sızıntıyla Android 10 Karanlık mod özelliği tam anlamıyla kesinleşmişti. Sizlerinde hatırladığı gibi karanlık mod Android Pie ile gelecek denilmişti. Daha sonra ise bu modun Android 10 işletim sistemine saklandığını öğrenildi.

Samsung, Android Pie tabanlı One UI arayüzü ile beraber sistem kapsamında bir karanlık moda yer vermiş olurken, Google Android 10 için benzer adım atıyor. Söz konusu Google’ın sızıntıyı sağlayan personeli, gece modu özelliğinin tüm uygulamaların destekleyeceğini söylemişti. Bu bakımda gelen tüm uygulamalar destekleyecek ve yeni uygulamalar ile dışarıdaki uygulamaların geliştiricileri de bu konuda uyum sağlayacak.

Karanlık mod özelliğinin Android’de yer alan bütün ön yüklü uygulamalar ile optimize edilecek olduğunu belirten Google’ın personeli, Mayıs 2019‘de gece modu ile bütün çalışmaların bitirilmiş olacağını da söylemekten kaçınmadı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz