Yakın bir zamanda piyasaya çıkması beklenen Android Q’yla beraber, Android R görselleri de internet ortamında paylaşıldı. Q sürümünden sonra geliştirilmesi beklenen Android R, en yeni akıllı telefonlar için ciddi bir önem teşkil etmekte. Şimdilik açık bilgiler olmasa bile, tek bilinen kesin bilgi ise, Motorola Moto Z4 model telefona Android R güncellemesi gelmeyeceği. İşte detaylar…

Android R görüntüleri ne ifade ediyor?

Android R görüntülerinden yola çıkıldığında, birçok yeni özellik ve geliştirmelerin demo ile gösterildiğini belirtelim. Bu bakımdan yeniliklerin gelip gelmeyeceği meçhul. Konsept bir işletim sistemi olan sürümde, kaydırılan ekran görüntüsü alma gibi güzel özellikler yer alacak. Tasarımın ise Türk bir kullanıcıya ait olduğunu belirtelim.

Şimdilik resmi bir şekilde adı kesinleşmeyen sürümün, Android 11, Android 11 R ve Android R olarak isimlendirildiğini belirtelim. Son sürüm işletim sistemi olarak kayıtlara geçen sistemde, yeni navigasyon çubuğu ve yeni mini araçlar yer alacak. Son gelen bilgilerde ayrıca Android R, arkaplan animasyonlu duvar kağıtlarının olacağı iddia edildi.

Tüm bunların yanı sıra Android telefonlar arasında kullanılacağı söylenen bir yeni mesajlaşma uygulaması tanıtıldı ve kullanıma açıldı. RCS yada SMS içerikleri Android olmayan cihazlarında mesajlaşmasına izin veriyor.

Android R özellikleri hakkında ne biliyoruz?

Görüntülere baktığımızda artık daha yumuşak geçiş animasyonlarının olduğunu ve hızlı ayarlar menüsünün yeniden tasarlandığını biliyoruz. Arayüz ise yeniden düzenlenmiş ve uygulama simgeleri yenilenmiş. Ayrıca karanlık mod özelliği de gelecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz