Akıllı telefonlar her geçtiğimiz gün kendilerine daha iyi donanım ve özellikler katarak kullanıcıları büyülemeye dikkat ediyor. Ancak daha iyi donanım ve özellikler geldikçe, telefon fiyatlarıda aynı şekilde artış gösteriyor.

Bu bakımdan birçok kişi daha üst düzey telefon almak yerine bu yaşanan kasma ve donmalardan kurtulmak adına RAM kapasitesini arttırma yöntemlerine başvuruyor. Android RAM arttırma nasıl yapılır? İşte detaylar…

Uygulamalar ile RAM Arttırma

RAM arttırmak için bazı programlar bulunuyor. Bu uygulamalar ile akıllı telefonlarınızda yaşanan kasma ve donmaların önüne geçebilirsiniz. Android işletim sistemini kullanan akılı telefonlara özel olarak hazırlanan bu uygulamalar ile telefonlarınıza root ihtiyacı olmaksızın RAM kapasitesini arttırabilmeniz mümkün. Bu uygulamaların en iyisi olarak bilinen ise QQ uygulaması oluyor. Uygulamayı açtığınızda tam anlamıyla Çince yazılar görünüyor. Ancak yükleyip açtıktan sonra Türkçe olarak karşınıza çıkıyor. Telefonlarınız da kasma ve donma yapmayan bu uygulamayı kullanarak çok güzel işlere imza atabilirsiniz.

Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
Platform: Android

QQ İndir

RAM telefonda ne işe yarar?

RAM kelimesinin açılımı Random Access Memory kelimelerinin kısaltılmışıdır. Okunabilmesi ve yazılabilmesi adı kısaltılan RAM fiziksel bellek olarak bilinir. Bir nevi veri deposu olarak akıllarda yer alan bu alan ve cihazın verimli kullanılması için ciddi derecede önem taşıyan bir donanımdır.

Ancak akıllı telefonlarda ise RAM önbellek anlamına gelir. Kısaca bahsedecek olursak eğer, yaptığınız cep telefonlarında ki işlemleri cihazınız hafızasında tutar ve daha hızlı bir şekilde çalışmasını amaçlar. RAM kapasitesi arttıkça performasta aynı şekilde artış sağlayacaktır.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz