Üçüncü taraf bir uygulama indirdiğinizde ve cihazınıza bela olduğunda devreye android recovery mod giriyor. Şimdi bu modu kullanmaya cesaret edemeyenlere karşı android recovery modu anlatacağız.

Root Terimleri / Bootloader, Brick, Custom ROM, Fastboot, Dalvik, S-OFF  Nedir? - Akıllı Telefon

Android Recovery Mod (Android geri yükleme modu), cihazların en önemli modudur. Herhangi bir kötü yazılımda devreye giren açık kaynak kodlu bir moddur. Android açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğu için genellikle tüm bu işletim sisteminin bulunduğu tüm cihazlarda bu seçenek bulunur. Cihazı kapatarak güç tuşları ve ses tuşuna aynı anda basılı tutarak telefonu açarız. ve karşımıza recovery mod gelir.

Nasıl girin ve Samsung Kurtarma Modu Kullanılır

Bu mod içeriğini anlatacak olursak;
-Reboot System Now: Cihazı geri yükleme modundan çıkarıp normal şekilde yeniden başlatmanızı sağlar.
-Reboot to Bootloader: Bu yöntem, cihazınızı kapatıp sistemin sorunsuz çalışan haline geri getirmek için oluşturulan kurtarma sistemidir.
-Apply Update From ADB: Bu seçenek ile telefonunuza bilgisayar bağlantısı üzerinden ön yükleme sistem dosyaları atabilirsiniz.
-Apply Update From SD Card: Harici hafıza kartı, USB flaş disk gibi donanımlardan cihazınıza ön yükleme sistem dosyaları atmanızı sağlar.
-Wipe Data / Factory Reset: Bu seçenekle cihazınızdaki tüm verileri silip fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.
-Wipe Cache Partition: Telefonda bulunan işletim sistemi ve uygulamaların cache yani kalıntı dosyalarını silmenizi sağlar.
-Mount / System: Bu seçenekte ise hafıza birimleri yer almaktadır. Bu bölüm daha çok üst düzey kullanıcılar içindir. Bu bölümde sistem ve IMEI numarasını formatlanma işlemleri yapılmakta.
-View Recovery Logs: Geri yükleme işleminde bir hata ile karşılaşır ve sebebini bilmiyorsanız, bu dosya sayesinde nerede hata olduğunu anlayabilirsiniz.
-Recovery Mod’dan çıkmak için güç tuşuna 10 saniye basın. Ya da menüde yer alan Power Off / Reboot System Now seçeneğine basın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz