Android silinmeyen uygulamalar nasıl silinir? Android kurulu gelen uygulamaları silme nasıl yapılır? İşte detaylar…

Android işletim sistemini kullanmakta olan tüm akıllı cihazlarda en büyük sorun telefonu aldığımızda kurulu olarak gelen uygulamaların silinmemesidir. Bu uygulamaların gereksiz olması ve silinmemesi sinir bozucu olabiliyor. Android platformunda kaldırılmayan uygulamalardan kurtulmak için root tercih ediliyor. Peki root olmadan Android uygulamaları silinir mi?

Rootsuz Android Silinmeyen Uygulamalar Nasıl Silinir?

Akıllı telefonlarınız da istemediğiniz uygulamaları tamamen silmek için telefona root atmak en güzel yöntemdir. Bu yöntem bilgisayarlarınıza format atarak temizleme işlemine benzer. Ancak karışık ve herkesin yapabileceği bir işlem olmasına rağmen endişe ve istenmemektedir. Bunların yanı sıra root atmadan önce ne olur ne olmaz diyerek yedek alınması gerekiyor. Bu işlemler zahmetli olduğu için rootsuz yöntem tercih ediliyor.

Android Silinmeyen Uygulamaları Rootsuz Olarak Silme

İlk olarak buradan rootsuz bir şekilde silmenizi sağlayacak programı indiriyoruz. Daha sonra telefonun ayarlar kısmına gidin ve geliştirici seçeneklerini aktif edin. Bunu yapmak için ayarlara gidin ve en alt kısımda telefon hakkında kısmına girip sürüm ve inşa numarası yazan kısma 5-6 sefer tıklayın. Geliştirici seçenekleri aktif olacaktır.

Şimdi ise USB hata ayıklama modunu aktif edin. USB kablonuzu bilgisayarınıza takın ve gelen uyarılara onay verin. Ardından Read Phone Packages‘e tıklayın. Tüm yüklü uygulamalar karşınıza gelecektir. Silmek istediklerinizi işaretleyin ve Apply deyin. Hepsi bu kadar.

Kaynak : Mobil133 YORUMLAR

  1. ne dediginiz gibi tüm progaramlar cikti nede cikan iki programi kaldirabildi. keske deneyip bir video yapsaydinizda kopyala yapistir oldugunu anlamasaydik.

  2. Debloater ise yaramaz, sistem programlarini root olmadan kaldirmak mumkun degil. Root destegi olmayan, mesela LG gibi markalarda bu durum basa bela.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz