Android tablet şarj sorunu çözümü? Android tablet şarj sorunu nasıl çözülür? Bu yazımızda sizler içi çok önemli olan tablet şarj sorununa değineceğiz. Android tabletlerde çoğunlukla rastlanan bir problem ise tabletlerin şarj esnasında bir anda %100 olduğunu göstermesine rağmen, kısa sürede şarjın bitmesidir.

Android tabletleriniz de yer alan bu sorun aslında telefonlarda da görülmektedir. Akıllı telefonlarda daha çok telefonların yavaş şarj etmesi gibi sorunlar dile getirilmiş olup, bu sorunun çözümünü de sizler için paylaşmıştık. Ama sorununuz bugün tablet ise okumaya devam edin. Sizin için denenmiş ve başarılı çözüm önerilerini paylaşacağım.

Android Tablet Şarj Sorunu Çözümü

Tabletleriniz de yer alan sorunun asıl sebeplerinden birisi tablet şarjda iken tableti kullanıyor olmanızdır. Tabletleri şarj sırasında kullanmamanız gerektiğini ve stand-by konumunda bırakmanız en doğru karar olacaktır. Tabletlerin kullanımında ki bir diğer hata ise şarjını tam bitirmek oluyor. Tabletlerinizi genel anlamda şarjı bitmeden şarj etmemek gerekiyor. Ancak yeni tabletlerde şarjı tamamen bitirme işlemi ayda 3 defayı geçmemelidir.

Android tabletlerde yer alan şarj sıkıntısının bir diğer sebebi ise bataryanızın ömrünün son günlerine geliyor olması olabilir. Uzun süreli kullanımlar sırasında yıpranmış olan bataryalar daha az bir performans sunacaktır. Orijinal yeni bir batarya alıp takarak eskisi gibi uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bazı tabletlerin şarja takılı iken şarj etmeme sorunun kaynağı, şarj kablosunun giriş bölümünden kaynaklanmaktadır. Bu bakımdan android tabletinizi en yakın servise götürüp eski parçayı yenisiyle değiştirebilirsiniz. Eğer sahte ve yıpranmış bir şarj kablosu ile şarj etmeye çalışıyorsanız problem bundan kaynaklı olabilir.

Size vereceğimiz en büyük tavsiye ise, tabletlerinizi çok aktif bir şekilde kullanıyorsanız, yılda 1 kereliğe mahsus veya kendisini belli ettiği zaman yeni bir batarya almak. Bunun yanı sıra ise en çok yapılan bir diğer yanlış ise, sahte kablolar ve başkalarının çakma kablolarını kullanmak oluyor. Bu kablolar ve adaptörler elektriği doğru ve kontrollü iletemediğin den batarya ömrünüz azalacak. Daha fazla masrafa gireceksiniz. Bilinçli kullanılan bir tabletin bataryası 3 yıl boyunca sorunsuz bir kullanım sunabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz