Akıllı telefonlar arasından Android mobil işletim sisteminin entegre edildiği versiyonlar, oldukça popüler. Onlarca farklı model bulunabilmesinin yanında bütçelerimize uygun modellerini seçebilmemiz de elbette hepimizi bu pazara yönlendiriyor. Diğer işletim sistemleri genelde bizlere farklı alternatifler sunmayınca ister istemez buraya bakıyoruz. Yine açık yazılım özelliğiyle üretildiğinden Google yazılımları tarafından geliştirilmesine rağmen muhtelif fiziksel telefon imalatçılarının da kullanımına sunulmuş. Hal böyle olunca teknoloji marketlere uğradığınızda veya internet üzerinden araştırmaya başladığınızda hem cebinize hem de beğendiğiniz detaylara göre kategorizasyon yapabileceğiniz Android cihaz alabiliyorsunuz. Nihayetinde ortaya büyük bir alan çıkıyor. Ekonomik heybeti bir tarafa, milyonlarca insanın bulunmasından dolayı ekstradan talepler de oluyor. Spesifik uzmanlıklara yönelik programlar, yaşanan problemlere dair çözümler ve benzeri sayabileceğimiz çokça getiri kapısı mevcut. Oyunlar da bunlardan birisi. Eğer boş vakitlerinizi oyun oynayarak değerlendiriyorsanız muhtemelen Google Play Store’da devamlı dolaşıyorsunuzdur. Mütemadiyen yeni oyunları piyasaya süren geliştiriciler, en geniş kitleye hitap etmenin peşinde. Söz konusu platformda da istenen durumun gerçekleşmesi daha mümkün. Böylelikle her türde seçenekler bulabiliyoruz. Örneğin filmleri ile adeta kuşakları etkisi altına alan Star Wars için de severek oynayabileceğiniz ürünleri bulabilirsiniz. Sevenlere yönelik Android telefonlara yüklenebilecek Star Wars oyunları arasından seçim yaparak kendimizce sıralama yaptık.

1970’lere kadar uzanan tarihçesine rağmen film serisi, günümüzün en çok sevilen bilim kurgu filmlerinden. 2017 yılının Aralık ayında Star Wars 8 de vizyona girerek tekrardan yükseldi. Belirli zaman aralıkları ile serinin devamı getirilirken önümüzdeki yıl içerisinde 9’u da izleyeceğiz gibi gözüküyor. Kısacası böylesine uzun zaman geçmesine rağmen seyircilerdeki etkisini kaybetmeyecek seviyede. Hatta hayranlarına yenisini katarken platform, tür fark etmeksizin her noktada da aranmakta. Mesela masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da yaklaşık 10 yıl kadar önce bile severek oynadığımız filmin tema edildiği oyunlar vardı. Mobil cihazların popülerleşmesi oyun sektörüne de yansıyınca geliştiriciler bu alan üzerine yoğunlaştılar. Uygulama marketlerden şu an için istediğiniz kategoride pek çok alternatifi bulabilirsiniz. Yazımızın konusu olan Star Wars oyunları için de seçebileceğiniz çokça oyun var. Biz de karar kılmakta zorlananlara yönelik en iyi Android oyunları listesi hazırladık.

Android’deki En iyi Star Wars Oyunları

star-wars-android-en-iyi-oyunlari

Galaxy of Heroes

Standart sıra tabanlı hazırlanan bir RPG oyunudur. Kullanıcılardan ekseriyetle pozitif geri dönüşler alırken popülerleşme yolunda gitmekte.

[appbox googleplay com.ea.game.starwarscapital_row]

star-wars-oyunlari

Force Arena

Filmdeki karakterlerden bazılarına yakınlık duyuyor ve özelliklerini kullansaydık ne olurdu diyorsanız tam biçilmiş kaftan. PvP modunda seçtiğiniz karakterle, karşınızdaki kişiyi alt etmeye çalışacaksınız.

[appbox googleplay com.netmarble.starwars]

star-wars-android-oyun

Rivals

Disney’in geliştirdiği Rivals’daki son bölüm, beklediğiniz ötesinde. Gerçek zamanlı biçimde savaşa katılacaksınız. Star Wars en iyi oyunları arasından kolay kolay vazgeçemeyeceklerinizden biri olabilir.

[appbox googleplay com.disney.hammer_goo]

star-wars-angry-bird

Angry Birds

Serinin deneyselleştirilmiş verisyonu, Android telefonlara yüklenebiliyor.

[appbox googleplay com.rovio.angrybirdsstarwars.ads.iap]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz