Bilişim sektörünün önde gelen firmaları arasında Microsoft geliyor. Başta işletim sistemleri olmak üzere her alanda öncülük yaratmış ve birçok rakibine dahi ilham sebebi olmuştur. Zaman içerisinde kendisi ile kıyasıya yarışacak farklı şirketler kurulsa da ürettiği cihazlar ve sunduğu yazılımlar sayesinde vazgeçilmezler arasında kalmayı başarıyor. Özellikle personel computer yani kişisel bilgisayar kavramını hayatımıza sokması, pencere modunda fonksiyonel sistemini donanıma entegre ederek başka bir dünya yaratmış oldu. Aynı zamanda mobil platformlardaki varlığını da hissetirmek amacıyla Nokia ile anlaşmıştı. Lumia serisi akıllı telefonları bünyesi altında piyasaya sürüp bu noktada da bir pazar payı elde etti. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardakine benzer işletim sistemi Windows Phone’u cihazlarına da ekledi. Böylece yapılan ortaklık sayesinde alanında uzman firmalar güç birliğine gitti. Yine Microsoft tarafından hazırlanan ofis uygulamaları da neredeyse hepimizin ilk yüklediği yazılımlardan. İşlerde, ödevlerde, sunumlarda dokuman ile alakalı her noktada tercih edilmesi gereken alternatiflerinden kat be kat fazla işleve sahip olan Office kesinlikle cihazlara yüklenmeli. Kendi ürettiği mobil sistem dışındaki ürünlere de indirilebilmesi amacıyla Android cihazlar için versiyonlarını çıkarmıştı. Aynı zamanda diğer ürünlerinin de benzer sürümlerini online marketlerde bulmak oldukça kolay. Bunların arasından en iyi olacağını düşündüğümüz, ihtiyacınız olacak yazılımları bir liste halinde sıraladık.

Android’deki En İyi Microsoft Uygulamaları

Windows kullanıcıları özel online app mağazalarından uygulamaları indirirken Android sahipleri de Google Play Store‘u kullanabilmekteler. Bu nedenle geliştiriciler buraya geliştirdikleri yazılımları da yüklediler. Eğer dokumanlarla yoğun ilişkiniz varsa kesinlikle tercih etmelisiniz.

microsoft-word

Word

Kelime işlemci programı şeklinde nitelenen üründe genel anlamda metinsel işlemler yapılabilmekte. Elbette fonksiyonları arasında tablo oluşturma, şekiller, grafiksel ifadeler de hazırlama imkanı var.

[appbox googleplay com.microsoft.office.word]

excel

Excel

Elektronik tablolama ihtiyacınız varsa Excel’den başka bir şey aramanıza gerek yok. Çeşitli matematiksel hesaplamalar, fonksiyonlar, formüller, grafikler gibi sıralanacak onlarca özelliğe sahip.

[appbox googleplay com.microsoft.office.excel]

powerpoint

PowerPoint

İş ve öğrenim hayatınızda devamlı olarak sunumlar yapmaktasınız. Eğer kaliteli ve görsellerin arttırılarak zengin anlatımlar yapmak istiyorsanız faydalanabileceğiniz yegane yazılım.

[appbox googleplay com.microsoft.office.powerpoin]

onenote

OneNote

Yoğun bilgi akışı içerisinde bazen aklımızda tutmamız gereken şeyleri unutabiliyoruz. OneNote sayesinde not almanız hızlanacak ve daha da kolaylaşacak. Kullanışlı bir arayüze sahip olması da yine önemli parametrelerden.

[appbox googleplay com.microsoft.office.onenote]

skype

Skype

Yılların Windows Live Messenger’i kaldırılırken kendisiyle birlikte binlerce insanın anısını da götürdü. Şirket aldığı kararla Skype hesaplarına entegre edip mesajlaşmayı farklı bir platforma taşıdı. Anlık mesajlaşma, çağrı ve görüntülü konuşma imkanları bulunuyor.

[appbox googleplay com.skype.raider]

outlook

Outlook

Elektronik posta yani e-mail trafiğinin yönetildiği bilhassa özel şirketlerdeki akışı rahatlıkla sürdürebileceğiniz platform. Ayrıca hem Outlook hem de Hotmail hesaplarına giriş yapılabiliyor.

[appbox googleplay com.microsoft.office.outlook]

İndirilen Microsoft uygulamaları arasından en iyi olarak gördüklerimizi sizlerle paylaştık. İhtiyaçlarınıza ve yapmak istediğiniz işe göre uygun olanı seçip Android mobil işletim sistemli akıllı telefonunuza kullanmaya başlayabilirsiniz. Az yer kaplaması ve kullanım esnasında herhangi donma, kasma gibi durumlar yaratmaması sebebiyle de optimizasyonlarının kuvvetli olduğunu anlayabiliyoruz. Düşük performans özelliklerinde dahi çalışabilmekteler.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz