Bilişimin ilerleyişinin ve adını geniş kesimlere duyuruşunun ilk yıllarında beklentiler oldukça düşüktü. Televizyonun icat edildiği tarihin bile çok eskide kalmadığı düşünürsek o dönemlerde beklentilerin düşük olması hayli normal. Zamanla değişmeye ve gelişmeye devam eden teknolojinin durdurak bilmemesi sonucunda bizi her gün bir yenilikle karşıladı. En basitinden basic yapıdaki konsol oyunlarından bugün akıllı telefonlarda oynadığımız çevrimiçi, çevrimdışı performans, grafik ve senaryo bakımından kaliteyi yukarıya taşımış oyunları gösterebiliriz. Takvimler doksanları gösterdiği dönemlerde de basit mesesajlaşma SMS, çağrı işlemleri halihazırda telefon adını verdiğimiz aygıt için yeterli özelliklerdi. Ancak bilişim, bilgisayar dünyasındaki atılımlar bizleri üst seviye cihazlarla tanıştırdı. Artık sayılı kişilerde değil devletlerin, firmaların içine de bilgisayarlar giriş yapmıştı. Elbette eğlence sektörüne de hitap etmeyi başaran bu ürünlerin kalitesi zamanla mobil cihazlara da taşındı. Şu günlerde neredeyse aklınıza gelecek her şeyi yapabileceğiniz akıllı telefonlarda bile kullanıcıların spesifik istekleri bitmiyor. Hareket alanı genişliği, ürün uygulama konusundaki bolluğu, çözümlerin çokluğu ile öne çıkan Android telefonlar bile iyileştirmeye muhtaç. Tüm aksamı kontrolü altına almak ve ayarlamaları tamamen kendileri yapmak isteyen kullanıcılar için root etme işlemi mevcut.

Android’de root kabaca bizlere kontrolün tamamını elimize alma imkanı sunar. Böylece alışılagelmiş arayüzden, aynı işlemler bütününden kurtulabiliriz. Aynı zamanda kişiliğinizi, karakterinizi ve zevklerinizi yansıtabileceğiniz bir cihazı baştan yaratırsıız. Android mobil işletim sistemleri özelinde anlatacağımız nasıl root edilir konulu yazımızı okurken eğer Android kullanıcısıysanız zaten diğer sistemlere nazaran rahatsınızdır. Her ne kadar popüler olsa bile diğerleri güvenliği sağlamak ve korsanları engellemek için tedbirleri elden bırakmayıp 3. parti ürünleri ve yönetici seviyelerini sık eleyip dokuyor. Böylece ne kadar geniş alan tercih edilirse edilsin ortaya çıkan özellikler herkese hitap edemiyor. Elbette negatif yönleri bulunsa da bahsettiğimiz yapılar ve telefonlar kendi kitlesini bulabiliyor. Zira satın alma parametrelerinde performans, tasarım kalitesi, sosyal statü göstegesi gibi kriterler de var.

Android Telefonları Root Etme

Kişiler satın aldıkları ve binlerce lira verdikleri ürünlerden uzun yıllarca faydalanmak ister. Belirli kullanım ömrüne sahip olsa dahi neticede birkaç yıllık deneyimden söz ediyoruz. Bu süre içerisinde aynı sistemden, arayüzden, işlemlerden sıkılmak da mümkün. Root yöntemi sayesinde radikal biçimde kişiselleştirme uygulanabiliyor. Peki bu root etme işlemi nasıl yapılıyor?

android-telefon-root-etme-kingroot

KingRoot adını verdiğimiz uygulama cihazlarımızı talep edeceğimiz moda sokabilecek yegane yazılım. Çin malı ve replika ürünlerle birlikte tüm Android telefonların root edilebilirliği mevcut. Fakat cihazınız zaten güncelleme alıyorsa root etmek çok mantıklı olmayabilir. Bu noktada tüm sorumluluğun size ait olduğunu bilmelisiniz.

1. Öncelikle KingRoot dosyalarını https://kingroot.net/thank-you-for-downloading-kingroot-for-android/ adresinden indirip yükleyiniz.

2. Telefonunu Ayarlar menüsünden Genel ve ardından Telefon Hakkında – Yazılım Bilgileri sekmesine ulaşın. Yapım numarasına beş altı kez bastıktan sonra “Yöneticisiniz” ifadesini görmelisiniz.

3. Geliştirici seçenekleri aktifleşince USB hata ayıklama açık diyoruz. Akabinde KingRoot’u çalıştırıp TRY TO ROOT deyin. Denemelerden sonra başarıyla sonuçlanırsa Root Succesfully uyarısını alacaksınız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz