Akıllı telefonlar, eskiye baktığımızda bizlere aynı anda yerine getiremediğimiz işlevleri saniyeler içinde yapma imkanı tanırken sürekli gelişme ve iyileştirme çalışmalarının da konusu oluyor. Zira insanları memnun etmek belki anlık olsa da şirketlerin geleceğini düşünmek, kar marjlarını arttırmak gibi hedefleri var. Elbette bu hedefler de ancak her dönemde ilgi çekici ürünleri, özellikleri piyasaya sunarak gerçekleşebilir. Aksi taktirde bulunduğumuz dönem içerisinde belli başarılar yakalansa da moda, istekler, günün şartları değişince insanlar yeni arayışlara geçebilir. Sürekli piyasa analizi yapılarak beklentler, talepler dikkate alınmalı ve buna göre devam edilmeli. Temel olarak telefonlar basit işlem adımlarını sağlıyordu. Örneğin çağrı gerçekleştirmek ve bir SMS mesajı atma yetiyordu. Ancak işletim sistemlerinin entegrasyonuyla beraber kişiler yüksek fiyatlar vererek satın alırken aynı zamanda üç beş cihazın fonksiyonunu da bir arada bulundurdu. Artık teknolojik üründen ziyade bir eşyadan bahseder gibi konuşurken performansı, kalitesini kenarap bırakıp estetik görünüşünün dahi fiyatına etki ettiğini görüyoruz. Çünkü kullanıcılar ürünlerinin kendilerine özel olmasını istiyor. Spesifik boyutta imkansız gibi görünse de dışarıdan destek alınarak, aksesuarlar ve yazılımlar yardımıyla herkes kendisine özgü bir yapıyı oluşturabiliyor. Kişiselleştirme ve güvenlik noktalarında çokça durulurken son zamanlarda bildirimler için de istekler var. Örneğin bildirimler ana ekranda gözüktüğünde o an telefonumuz ortadaysa herkes neyla alakalı bildirim alacağınızı görecektir. Bu durumu yaşamamanın da elbette alternatif çözümleri mevcut. Özellikle Android teelefonlarda bildirimler nasıl gizlenir ve saklanır konusuna biz de bir yöntem sunacağız.

Android işletim sistemi halihazırda üçüncü çözümler konusunda oldukça geniş bir opsiyona sahip. İlgi alanınızda ya da sıkıntı yaşadığınız noktada eğer yazılımlardan destek almak isterseniz bolca ürünle karşılaşacaksınız. Yine geniş kullanıcı kitlesi olmasından dolayı yazılım geliştiriciler de en iyi verimi alabilecekleri ve geri dönüşü memnun edecek yapıları tercih ediyorlar. Her ne kadar diğer platformların gelişmesine ve çözümlenmesine yönelik çalışma yapanlar var olsa da hareket alanının genişliği, açık yazılım özelliği Android’i çekici kılıyor. Bu çekicilik başta kullanıcılarını içine alınca ister istemez hizmet ve ürün sunan firmalar, kişiler de sisteme giriş yapıyorlar. Oyun, çeşitli uygulamalar gibi kişiselleştirme yazılımları da ilgi görünce yazılımcılar buralara yönelik de çabalıyorlar. Bir sürü değişiklik ve düzenleme yapabilmenize imkan tanıyan ürünler gibi yazımızın konusu bildirimler için de bazı seçenekleriniz elbette var.

Android’de Bildirimler Nasıl Saklanır ve Gizlenir?

Google Play Store üzerinden edinebileceğiniz ve çoğu zaman da ücretsiz şekilde indirebileceğiniz yazılımlar bulunuyor. Aralarından ilginizi çekenlere bakabileceğiniz gibi size problem yaratan durumlara da çözüm bulabiliyorsunuz.

boomerang-notifications

Boomerang Notifications ismiyle Play Store’da bulunan ürün basit bir yapıya sahip olurken hayatımızı da oldukça kolaylaştırıyor. Uygulama kendisiyle beraber gelen bildirimler özelinde sakla, sakla ve sonra hatırlat seçeneklerini size sunuyor. Hatırlatma özelliği de bulunurken bu özellik bize google Inbox’la birlikte gelen sessize al yapısını hatırlatıyor.

[appbox googleplay comsc.cardiff.ac.uk.boomerang]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz