Hali hazırda bir Android telefon veya tablet kulalnıyorsanız, Android’de Windows exe programlarını kullanabileceğiniz bir yöntem var mı? Merak ediyorsunuz. Android sistemi .exe açamaz ve oynamaz. Ancak yardımcı bir exe açıcı ile bu işlemi yapmakta mümkün oluyor.

Android telefonlarda kim neden exe açmaya çalışsın diye soru sorabilirsiniz. Ancak bunun nedeni eski oyunların Android sistemine taşınmamış olmasından dolayı bir emülatör kullanmaya yöneltme isteği oluyor.

Inno Setup Extractor ile Android’de exe açmak mümkün!

Inno Kurulum Extractor Android için en basit şekilde .exe açma işlemini gerçekleştiriyor. Google’ın mağazasından Inno Setup Extractor’ı imdirin ve kurun. Daha sonra exe dosyasını bulmak için tarayıcıdan yardım alın. .Exe‘yi bu program ile açın.

Dos Box ile Android’de Exe açabilirsiniz!

Daha eski sistemlerde eğer program çalıştırma işlemi gerçekleştirdiyseniz, DOS BOX ile uygulamaları kontrol edebilirsiniz. Eski MS DOS sistemi için yapılmış olan programların öykülenme şeklinde W10 üzerinde çalışmasına olanak sağlanıyor. Bir diğer iyi haberimiz ise Play Store’da Dos Box uygulamasını kullanabilmeniz oluyor.

AFreeBox Android .Exe açabilir!

Kullanımı daha basit olan bir diğer program ise AfreeBox oluyor. Bu uygulama ile Android telefonlarınız da exe açabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırın ve komut satırına “cd \ folder name” yazın. folder name klasör ismin yani Download klasörü olabilir. Onun içerisindeyse tabi .exe. Daha sonra .exe dosyasının adını yazınız uygulama çalıştıracaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz