Android işletim sistemini kullanan telefon sahiplerinin en fazla memnun olduğu noktalardan biri kişiselleştirilebiliyor olmaları. Diğer platformlardan ziyade açık bir yazılım olması geliştiricilerin elini fazlasıyla rahatlatıyor. Dışarıdan müdahale imkanı sağlanırken akıllı telefonlardaki kullanıcı işlemleri rahatlıkla yapılabiliyor. Dahili olarak bulunmayan ekstra fonksiyonların sağlandığı bu sistem aynı zamanda internette gezerken bile daha geniş ve rahat kullanım imkanı sunuyor. Hatta Android’lerde kullanıcıların dahi geliştirici seçenekleri açabileceği bir bölüm bulunuyor. Pek çok kişinin bilgisinin olmadığı bu seçenekleri açtığınız zaman arka plan işlemlerini sınırlama, hata raporu hazırlama, işaretçi konmunu göster gibi birçok özelliği kullanabiliyorsunuz.

Akıllı cihazlardaki belirli bir sistemde oluşturulan düzenlemelerden memnun olmayabilirsiniz. Bunun nedeni hız, performans, görüntü veya aklınıza takılan herhangi bir problem olabilir. Birçok ayarlamanın yapıldığı geliştirici seçenekleri sayesinde istediğiniz düzende güvenli bir telefon kullanmaya başlayabileceksiniz.

Android’de Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?

android-gelistirici-secenekleri

Android sisteminde çalışan cihazınızın Menü kısmına girin. Buradan Ayarlar – Cihaz Hakkında sekmesine ulaşın. Gelecek ekranda Yapım Numarası (Build Number) kısmını bulun. Buraya tıklamanız gerekiyor ancak sıradan bir tıklama olarak değil. Üst üste 5 kez basmanız gerekiyor. Devamında bir mesaj kutusunda “Siz de artık bir geliştiricisiniz.” ifadesi görünecektir. Böylece geliştirici seçenekleri aktif olmuş demektir. Yine Ayarlar‘dan Geliştirici Seçenekler kısmında da telefonunuzun size sunduğu geliştirici düzenlemelerini yapabilirsiniz.

İşlem istatistikleri, yerleşim planı, ekran güncellemeleri, sınırlı mod, USB hata ayıklama bir 20’den fazla konuda istediğiniz kişiselleştirmeyi yapabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz