Android akıllı telefonda Google Play’i atlayarak bir uygulama nasıl yüklenir

Android akıllı telefonların çoğu önceden yüklenmiş bir Google Play Store uygulamasıyla birlikte gelir. Ancak iOS’un aksine, uygulamaları resmi bir mağazanın yardımı olmadan yükleyebilirsiniz.

Bu neden gerekli olabilir?

Bunun birkaç nedeni olabilir. İlk olarak, bazı oyunlar veya uygulamalar ülkenizde mevcut olmayabilir. Bu yüzden lansman sırasında Pokemon GO ya da Harry Potter ile yapıldı: Wizards Unite . Şimdi indirip yükleyebiliyorsanız neden bekleyin?

İkincisi, Google mağazasına erişim eksikliği. Böyle bir problem nadirdi ve akıllı telefonların Çince versiyonlarına uygulandı. Google Play açılmamış veya yüklenmemiş olabilir. Sorun özellikle gelecekteki Huawei ve Honor cihazları için geçerli olacak.

Üçüncüsü, Google Play’de oturum açmak için sadece genel bir isteksizlik. Bu teknoloji blogcuları için daha fazla geçerlidir. Yalnızca iki uygulama yüklemem gerekirse ve bunun için birkaç yetkilendirme çemberinden geçmem gerekiyorsa ne olur? Uygun değil.

Sorunu belirlediniz ve şimdi doğru uygulamanın nasıl kurulacağını anlamanız gerekiyor. Birkaç seçenek var: manuel kurulum veya üçüncü taraf bir uygulama mağazası. Size her biri hakkında ayrıntılı olarak anlatacağız.

# 1. Manuel kurulum

Bu seçenek kolay değildir, ancak Android akıllı telefonunuza herhangi bir apk dosyasını yükleyebilirsiniz. Nasıl doğru yapılacağına adımlara bir göz atalım.

Arama ve kurulum

Bir apk dosyaları veritabanı ile pek çok gayri resmi site var, ancak hepsi güvenli değil. En doğrulanan APKmirror . Bu kaynak, Batı bilgi kaynağı olan Android Polisine sahip olan aynı şirkete ait.

Sitede yayınlanmadan önce tüm dosyalar virüslere karşı test edilir ve dijital olarak imzalanır. Sayfayı açtıktan sonra, listeden istediğiniz uygulamayı seçin veya sağ üst köşedeki aramayı kullanın.

 

Arama sonuçları, uygulamaların tüm olası sürümlerini gösterecektir. Bu, Android’in en son sürümlerine ve bunun sonucunda güncellenmiş uygulamalara erişimi olmayan eski bir akıllı telefonunuz varsa kullanışlıdır.

 

Sayfayı açtıktan sonra, Mevcut apks gör butonuna tıklamanız, ardından dosyanın istenen sürümüne ve son olarak İndir apk butonuna tıklamanız gerekir. Bundan sonra, dosya indirme işlemi başlayacaktır.

 

 

Reklam afişlerinin bolluğu sizi korkutmasın – insanların bir şeyle para kazanması gerekir.

İndirilen dosyayı yükle

İndirilen dosyayı bulmak için bildirim perdesini açmanız veya tarayıcınızın “İndirilenler” bölümüne gitmeniz gerekir.

Dosyaya tıklıyoruz ve güvenlik sistemi APK’yi kurmanız için başvuru haklarını vermeniz gerektiğini size bildirecek. “Ayarlar” a basın, geçiş anahtarını değiştirin ve geri gidin

Her şeyi doğru yaptıysanız, akıllı telefon uygulamayı yüklemeyi önerecektir. Kurulumdan sonra “aç” ı tıklayın.

İşlem son derece basittir, ancak Google mağaza üzerinden yapılan standart bir yüklemeyle karşılaştırıldığında yine de biraz zaman almaktadır. Bu nedenle, ikinci seçeneği kullanabilirsiniz.

# 2. Üçüncü Şahıs Hizmeti

Huawei akıllı telefonlar söz konusu olduğunda, şirket kendi uygulama mağazasını sunuyor. Ancak daha fazla gerekli program yoktur. APKPure kurtarmaya gelebilir .

Burada çeşitli şekillerde gidebilirsiniz – mevcut # 1 seçeneğinden herhangi birini indirin ve seçenek # 1’de açıklandığı şekilde kurun ya da servis mağazasını kurun.

Apk-store’ı indirdikten ve kurduktan sonra, asıl avantajı yetkilendirme ihtiyacının olmaması olan ayrı bir uygulama elde edersiniz. Bunun reklam olmadığını hemen söylemeliyim, bu hizmeti tesadüfen öğrendim ve bu rahatlığı takdir etmeyi çoktan başardım.

Prensip yaklaşık olarak Google Play mağazasında veya manuel kurulumda olduğu gibidir. Indirdik, yükledik, sevindik. Ancak, mağazanın tüm dosyaları olmadığını unutmayın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz