Teknoloji ve bilişim dünyasının ortaklığıyla hazırlanmış aygıtlar bir süredir yaşamımızın merkezine oturmuş durumda. Her ne kadar dışarıdan bizi çok meşgul eden, saatlerce elimizden düşürmediğimiz ürünler şeklinde göze batsalar da işlevlerini duyunca vazgeçmek imkansız hale geliyor. Zira sunduğu özellikler, hizmetler herkesi ikna edebilecek cinsten. Birazcık dahi geçmişe gittiğimizde hesaplama için ayrı, müzik için ayrı, fotoğraf çekmek için ayrı ekipmanlara ihtiyaç duyuyorduk. Lakin dönem öyle bir noktaya geldi ki artık tek cihazla tüm işlemleri halledebiliyoruz. İnternetin halihazırda uzun zamandır bilgisayarlarda tam teşekküllü kullanılabilmesinin yanı sıra mobil platformlara entegrasyonu da sağlanınca gözdelerimize dönüştüler. Teknoloji marketlerde az bir gezintiye çıktığınızda son model, amiral gemisi akıllı telefonların gerçekten önemli meblağlardan satışa kondukları gözünüze çarpacaktır. Her ne kadar pahalı gibi dursalar da uzun vadelik kullanımları, kaliteleri, performansları bizleri fiyat performans konusunda tatmin edebiliyor. Özel mesajlaşmalarımızdan, iletişimimizden tutun da görsel çekimlerimize, çalışamlarımıza, iş hayatındaki pek çok fonksiyonu gerçekleştirebilmemize dek geniş bir pörtföyüden söz ediyoruz. Yine dışarıdan destek alınarak dahili hafıza genişletilip hareket alanı arttırılabiliyor. Örneğin telefonda bulunan basit notlardan ziyade günlük yapılacak listesi tarzında ögeler oluşturma talebinize çeşitli üçüncü parti uygulamalrdan cevap bulabiliyorsunuz.

Konuyu uygulamalara getirdiğimiz taktirde Android mobil işletim sistemi platformunun dikkat çekici ürün genişliği mevcut. Bu durumun da aslında bahsedilebilecek çokça nedeni var. Zira en başta Android açık yazılım özelliğiyle piyasaya sunulunca ister istemez telefon imalatçıları da günceli yakalamak adına Google tarafından geliştirilen yazılıma sıcak baktılar. Birçok şirket ürünlerine entegre edince Android’in kullanıldığı telefonların sayısı hızla arttı. Böylece ürün çokluğundan doğan her bütçeye hitap edebilecek segmentler, kullanıcıları da kısa zaman içerisinde kendisine çekti. Böylece ayırdığınız fiyata göre sıfır akıllı cihaz satın almak mümkün. Dolayısıyla geniş kullanıcı kitlesi ortaya ciddi pazar potansiyelini çıkardı. Yaşanılan problemlere, sorunlara çözüm bulabilmek veya eğlenceli, etkili, verimli zaman geçirmek isteyenlere yönelik çalışmalara başlayan yazılım geliştiriciler, aynı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi 3. parti programlar üretmeye başladılar. Mobil işletim sistemlerinin online marketleri üzerinden satışa sunarak da milyonlarca insana ulaşabiliyorlar. Yazımızın konusu günlük yapılacaklar listesi ve benzeri çokça ürünü ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz.

Android Akıllı Telefonlarda Günlük Yapılacaklar Listesi Nasıl Oluşturulur?

İşlerinizi unutmamanız ve vaktinde yerine getirmeniz için hazırlanmış günlük yapılacaklar listesi oluşturma uygulamaları arasından gözümüze çarpan Memorigi sayesinde benzerlerine nazaran farklı yapıya kavuşacaksınız.

memorigi

Google Play Store üzerinden indirdikten sonra oturumu açıp ana ekranı göreceksiniz. Yapmanız gerekenleri yazabileceğiniz, hatırlatıcı ekleyebileceğiniz sağ alt köşeden, kırmızı fon üstüne +’ya tıklayabilirsiniz.

[appbox googleplay io.tinbits.memorigi]

Bir not ekle yazan bölümden yapılacak işe dair metini girip sonrasında sağ üstten mavi tikle onaylayabilirsiniz. Belirli bir zaman diliminde siz hatırlatılmasını talep ediyorsanız panelin üstünden zil simgesini tıklarken işin kategorisini de belirleyebiliyorsunuz. @ simgesinden kategoriyi belirlemek mümkün.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz