Telefonun 20-30 yıllık geçmişiyle hayatımza kattığı hız ve kolaylık tartışılmaz. Gerek iletişim ve ulaşım açısından gerekse işlerimizi hemen halledebilmemiz konusunda vazgeçemediğimiz bir eşya halini aldı. Zamanla teknolojinin gelişimine ayak uydurulup bu cihaz için de yenilikler yaşandı. Sadece bir iletişim aracından daha fazlası olup aynı zamanda diğer ihtiyaçlarımızı da görmeye başladı. Böylesine olmaması düşünelemeyecek bir hale dönüşen telefon için tabii ki olumsuzluklar da var. Örneğin telefon numaranıza sahip bir arkadaşınız sizi durmadan arayabiliyor. Peki bu durumdan nasıl kurtulabilisiniz? İstemediğiniz kişilerin sizi aramasından, çağrı bırakmasından, mesaj atmasından rahatsız oluyorsanız numarasını engelleyebilirsiniz. iPhone‘larda bu işlem gayet basitken Android sahipleri biraz sıkıntı yaşayabiliyor. Şimdi de Android telefonlarda nasıl numara engelleme yapacaksınız onu göstereceğiz.

3. parti programların da yine telefonlara dahil olmasıyla birlikte dahili olarak cihazda bulunmayan işlevleri gerçekleştirebiliyoruz. Bu uygulamaların çoğu güvenli ve yasal olsa da güvenliği tehdit eden hatta bilgilerinizin çalınmasına neden olabilecek uygulamalar da var. Bu nedenle uygulama seçimlerinizde dikkat etmeniz gerekiyor. Biz de size numara engelleme için güvenli ve kullanışlı bir uygulama önereceğiz.

android-numara-engelleme

Android’de Numara Engelleme

Kök Çağrı Engelleyicisi adı verilen uygulama istediğiniz işlemi gerçekleştiriyor. Ücretsiz ve ücretli versiyonları bulunmakta. Ücretsizde sadece 1 numarayı ekleyebiliyorken yeni hesaplar oluşturarak daha fazla numarayı ekleyebiliyorsunuz. Ücretli şekilde satın aldığınız taktirde ise rahatlıkla istediğiniz kişilerin numarasını engelleyebilirsiniz.

Ayrıca sizin için düşünen programda istediğiniz numarayı sürekli engellemekten ziyade belirli zaman dilimlerinde de engelleme yapabiliyorsunuz. Örneğin iş saatlerinde lise arkadaşınızın aramasını istemiyor veya hafta sonları iş telefonlaşmaları yapmak istemiyorsanız da seçeneklerden bunları ayarlayabiliyorsunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz