Yüksek etiket fiyatlarına rağmen günümüzün en fazla rağbet gören ürünleri arasında zirveyi, akıllı telefonlar alıyor. Popülerleşmelerinin yanı sıra adeta birer aksesuara, eşyaya dönüşmesi çevremizdeki herkesin elinde bir tanesini görmemizi sağlıyor. Sonbahar aylarında üretici firmalar tarafından yapılan lansmanlarda tanıtılan cihazlar, satışa çıktığı ilk andan itibaren yoğun ilgi ile karşılaşıyor. Bu da aslında telefon pazarının yerini gözler önüne seriyor. Böylesine büyük pazardan söz ederken elbette yaşanan rekabeti de hepimiz biliyoruz. Zira majör diye niteleyebileceğimiz markalar dışında ayakta kalabilen az sayıda oluşum var. Özellikle donanım bazında çalışma gerçekleştirenler oldukça zor aşamalardan geçiyor. Piyasada kar elde etmek bir tarafa varlıklarını sürdürmeleri bile imkansızlaşabilir. Kullanıcıları cezbedebilmesi için daima güncelin en iyisini sunup geleceği de ucundan yakalamamılar. Neticede insanlar önemli meblağlar ödeyerek satın aldıkları cihazları uzun sürelerle kullanmak istiyorlar. Yine telefonlarından yüksek verim elde etmek isteyenler de işlevselleştirebilecekleri yöntemlere başvuruyor. Özellikle hareket alanını genişleten, dahili yapıda bulunmayan fonksiyonları kazanabilecekleri uygulamalar revaçta. Geçmişte program adını verdiğimiz bu yazılımlar yine masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarımızda işimizi görürken mobil versiyonları da üretilmeye devam ediliyor. Başta hız katan uygulamalar olmak üzere oldukça geniş ürün pörtföyü mevcut. Android işletim sistemi ile yürütülen cihazlar zaten bu konuda fazlaca şanslılar. Örneğin son günlerde çokça indirilen ve uygulamalara hız erişme imkanı tanıyan uygulamalar popüler.

Android platformunun, benzerlerinden biraz ayrıldığını söylemek lazım. Google geliştiricilerinin imzasını taşıyan mobil işletim sistemi, kullanıcılara geniş hareket alanı sunmasıyla meşhur. Ayrıca root atma diye nitelediğimiz ve kullanıcıların geliştirici yetkileri de dahil olmak üzere tüm kontrolü ellerine aldıkları yöntem dahi var. Hal böyle olunca iOS gibi kapalı kutu yapıları beğenmeyenler, Android’e yöneliyor. Bir de üzerine onlarca farklı model seçeneği çıkınca vazgeçilmesi zor. Açık yazılım özelliği ile beraber piyasaya sürülünce değişik telefon imalatçıları da kendilerine göre düzenleyip pazarlayabiliyorlar. Böylelikle ortaya muhtelif etiket fiyatlarından satışa çıkabilen telefonlar çıkıyor. Kişiler de bütçelerine ve beğendikleri özelliklere göre hazırlanmış cihazları satın alabiliyorlar. Keza fiziksel genişlikten ziyade uygulama marketi Google Play Store da Android’i öne çıkaran bir başka etken. Online marketler arasında da en derinlikli yapıya sahip olarak kullanıcılarını uzun süre elinde tutabiliyor. Kişiselleştirme, oyun, mesajlaşma, uygulamlara hızlı erişim sağlayan onlarca yazılım var. Biz de bunlardan uygulamalara hızlı erişme metodunu işleyenini ele aldık.

Android’de Uygulamalara Hızlı Erişme

Bildiğiniz gibi Google Play’de pek çok uygulama ücretsiz biçimde sunuluyor. Uygulamalara hızlı erişme şansını bulduğunuz ve bizim önerdiğimizi de yine hiçbir ücret ödemeden edinebilirsiniz.

drawers-uygulamalara-hizli-erisim

Drawers adı verilen uygulamanın indirme bağlantısını hemen aşağıdan edinebilirsiniz. Kolaylıkla tamamlanan kurulumu sonrasında ana ekranda yer alan seçeneklerle oynayarak istediğiniz düzeni yaratabilirsiniz. Çeşitli çerçeve ve kutucuklar ile normal kullanım anında uygulamalara hızlı erişme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz