Telefon üreticileri tarafından uzun süredir en fazla tercih edilen mobil işletim sistemi Android. Açık bir yazılım olmasının yanı sıra dışarıdan müdahaleye izin vermesi hem geliştiricileri hem de kullanıcıları fazlasıyla memnun ediyor. Yine ciddi rakibi iOS platformuna karşı farklı bir yapıda olması piyasada farklı bir noktada olmasını sağlıyor. iOS’ta dahili olarak özellikler barındırılırken Android’de harici olarak geliştiriciler ve kullanıcılar müdahalelerde bulunarak neredeyse sınırsız hareket alanına sahip oluyorlar. Spesifik özel isteklerin olduğu noktada da yine sanal marketlerle beraber 3. parti programlardan faydalanılmakta. Bunlar sayesinde birçok işlem pratik bir şekilde hızlıca yapılabilmekte. Android telefonların sağladığı bir özellik de bu uygulamaları varsayılan sıfatıyla niteleyip en çok kullanılanları bir alanda toplamak. Böylece varsayılan uygulamalar seçeneğinden ulaşım hızlanıyor. Ancak belli aralıklarla burayı düzenlemek isteyebilirsiniz. Peki bu noktada Android varsayılan uygulamalar nasıl değiştirilir? İşte bu sorunun cevabını da yazımızda sizler için verdik.

Her Zaman Bunu Kullan ifadesiyle belirlediğimiz uygulamalar yoğunlukla kullandıklarımız olmakta. Fakat bir zaman sonra bazılarını daha az kullanırken yenilerini daha çok kullanmaya başlayabilirsiniz. Burada da rahat ve konforlu deneyim için değişiklik yapmanız gerekiyor.

android-varsayılan-uygulamalar

Android’de Varsayılan Uygulamalar Değiştirmek

Ana ekranınızdan menüye ardından da Ayarlar‘a ulaşın. Buradan Uygulamalar‘ı seçin. Listeden varsayılan olarak belirlediğiniz uygulamanın üstüne tıklayın. Varsayılan uygulamalar listesine dahil ettiğiniz için Varsayılan Olarak Başlat butonu olacaktır. Hemen yanında da Varsayılanları Temizle tuşu mevcut. Bu tuşla silme işlemini gerçekleştirip yeni bir yazılımı dahil edebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz