Teknolojinin günümüzün önemli bölümünde yer edindiğini düşünürsek çevremizdeki herkesin de bu alana ister istemez dahil olduğunu bilebiliriz. En ilgisiz olanımız bile artık tuşlu yerine akıllı telefon kullanmak durumunda. Bu hem konjonktürel açıdan yani basit işlevleri gerçekleştiren eski model telefonları bile bulamamaktan kaynaklanırken hem de çok aktif şekile olmasa bile insanların temel düzeyde teknolojiden faydalanmak istemessinden kaynaklanıyor. Son 30-40 yılda adeta yepyeni bir sektör ve binlerce meslek alanı ortaya çıkarken kullanıcıların talepte bulunduğu, isteklerini arzularını belirttiği alanlar elbette getirinin asıl sahası oluyor. Böylece şirketler de yönlerini analizler yaparak bu doğrultuda belirliyorlar. Halihazırda sadece teknolojiyle yakından ilgili veya bu teknolojilerine değer katan, üretim yapan firmalar değil farklı noktalarda hizmet veren ve üretim gerçekleştiren kurumlar da büyük kitlelerden toplumun atomu bireye ulaşmak için bile teknolojiye, internete ihtiyaç duyuyor. Bu açıdan bakıldığında kaliteli ürünlerin, işletim sistemlerinin yanında internet ağı da vazgeçilmezlerimizden. Zamanımızı geçirdiğimiz yegane platform olurken düzinelerce web site sayfalarında gezinti sağlayıp keyfimize göre hareket ediyoruz. Peki ya bu internet web site sayfaları özelinde kotamız olmadığında, Wi-Fi’ı kapattığımızda, mobil verimizi de kapattımığızda nasıl okuyabiliriz? İşte bu sorunun cevabını yazımızda sizlere veriyoruz.

İnternet ağının dünya ve şirketler üzerindeki etkisinden biraz bahsettikten sonra bireysel boyutta bizlere neler kattığını da konuşmak lazım. Çünkü hepimiz iyisiyle kötüsüyle, fazlasıyla azıyla internet dünyasında yer alan, günceli takip eden kişileriz. Halihazırda sosyal medyada profillerimiz bulunurken buralarda paylaşımlarda bulunup insanlarla etkileşim halindeyiz. Çeşitli araştırmalar yapıyoruz, film video izliyoruz. Birçok aktivitede bulunurken akıllı telefonumuz gerekli performansı bize sağlıyor ancak internet ağına giriş yapabilmek için belli oranda internet kotasına da sahip olmamız lazım. Aylık paketlerle büyük ölçüde isteğimizi gerçekleştirsek de uzun vadeli keyif almak istiyorsan ekonomik kullanmak durumundyız. Örneğin bu işte web site sayfaları kaydetme metodunu kullanarak başlayabilirsiniz. Daha önceden açtığınız ve bunun için belli oranda kotanızı harcadığınız sayfaları kaydedip çevrimiçi olmadığınızda da okuyabiliyorsunuz. Salt metinden oluşan siteler size sıkıntı çıkarmazlar ancak görselleri yoğun, indirme kapasitesi yüksek sayfaları düzenli aralıklarla takip ediyorsanız size ekstra külfet yaratacaklardır. Android telefonlarda web site sayfaları kaydetmek bizlere ekonomik boyutta geri dönüş sağlayacak yöntemlerden birisidir.

Android Telefonda Web Site Sayfaları Kaydetmek

Muhtemelen hepimiz bookmarks adını verdiğimiz web site sayfalarını tarayıcıya kaydetme işlemini yapıyoruzdur. Ancak fark etmemiş olsanız bile bunları her açtığınızda ayrı ayrı megabayt harcarsınız. Hem kaydedip hem de hiçbir harcama yapmadan okumayı sağlayan bir uygulamadan bahsedeceğiz. Bu sayede iki işlemi aynı anda gerçekleştirirken pratik bir yazılımı edinmiş olacaksınız.

article-reader-offline

Article Reader Offline adından da anlaşılacağı üzere çevrimdışı okumayı sağlayan gayet güzel bir yazılım. Sadece internetin kotasından değil sizi rahatsız eden reklamlar, pencereler ve bannerları artık görmeyecek sadece içeriğe odaklanabileceksiniz. Bahsettiğimiz bu özelliği sadece çevrimdışıyken değil çevrimiçiyken de kullanabiliyorsunuz.

[appbox googleplay com.olegsheremet.articlereader]

Uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra web site sayfaları kaydetme için farklı osiyonlarunuz mevcut. Tarayıcıdaki paylaşma seçeneğinden Article Reader Offline ile paylaşabilirsiniz veya linki direkt uygulamaya kopyalayarka da ekleyebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz