Teknoloji ve bilişim işbirliğiyle ortaya konan akıllı telefonlar, dönemimizin vazgeçilmez cihazları. Sadece performans bazında faydalanmazken hayatımızın her noktasında kendileriyle kişiliğimizi eşleştirdik diyebiliriz. Kaldı ki artık seçtiğimiz telefon markaları, modelleri, özellikleri ne kadar karakteterimizi yansıtıyor diye düşünüyoruz. Örneğin iPhone’lara ilgi duyan kemik bir kitle yine hayatın içerisinde de farklı bakış açısını vurgulamaya çalışırken her türlü imkandan faydalanmak isteyen Android tabanlı cihaz seçenlerin sayısı da hiç az değil. Keza ne kadar şık göründüğüyle ilgilenen kişiler de incelikle, estetikle yakından alakalılar. Onlar için performanstan, kaliteden ziyade renkleri, duruşu, ekranı daha çok önem arz ediyor. Gün içerisinde saatlerce elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarda herkesin ortak paydada buluştuğu yegane sebep de internet. Ağ servisleri kavramının tam olarak karşılığını bizlere sunarken dünyayı adeta küçük bir kasabaya çeviriyor. Kültürler arası iletişimden tutun da pazarlamaya dek geniş yapıda hizmetler sunarken birçok mesleğe alan açıp yeni meslekler dahi türetebiliyor. Hal böyle olunca sadece kullanıcılar ve keyfi açıdan yayın yapan yayıncılar dışında resmi kurum ve kuruluşlar da boy gösteriyor. Reklam ajansları, ürünlerini pazarlamak isteyenler buralardan kitlelere hitap edebilmenin, ürün satabilmenin peşindeler. Sosyal medyanın da büyük desteğiyle durmadan artan kullanıcı sayesinde interneti de diğer sektörler gibi pazar şeklinde niteleyebiliriz. Burada kişiler paylaşımlarda bulunmak, aktiviteler gerçekleştirmek, yüklemeler yapmak için de internet bağlantı ve kotasına ihtiyaç duymaktalar. Çoğumuz satın aldığımız paketlerde interneti de görüyoz lakin bizlere yetmediğinin de farındayız. Bu tarz noktalarda da eğer bir Wi-Fi varsa hemen şifresini alıp girişi böyle sağlıyoruz. Peki özellikle Android telefon kullanıcılarının sorduğu Wi-Fi ağ öncelik sırası nasıl ayarlanıyor?

İşin detayına indiğimizde aslında Android akıllı cihazların kullanıcılarına sunduğu opsiyonel seçenekler benzerlerine nazarn üst düzeyde. Örneğin iOS işletim sistemiyle işletilen bir iPhone’da her beklentinize, talebinize yanıt bulamazsınız. Elbette büyük yoğunlukların istedği opsiyonlar sağlanmakta ancak olayı spesifik boyutta ele alırsak kişiselleştirme noktasında bile istenenler çoğu zaman gerçekleşemiyor. Biz de bu yazımızda özellikle Android kitlesine hitap etmeyi düşündük. Son dönemlerde interneti yoğun şekilde kullanan kullanıcılardan aldığımız bazı dönüşler neticesinde yardımcı olmaya çalıştığımız nasıl yapılır tarzındaki soruları cevaplıyoruz. Wi-Fi için de öncelik sırası belirleme, ilk Wi-Fi olarak istediğim adresi nasıl ayarlayabilirim sorularına yönelik yardımcı olacak yazımızın devamınde ilgili yöntemi uygulayabilirsiniz.

Android’deki Wi-Fi Ağ Öncelik Sırasını Ayarlamak

Üçüncü parti uygulamalar olmazsa olmazımız. İşletim sistemleri de telefonların içine girince artık cep telefonu değil de akıllı telefon şeklinde lanse ediyoruz. Hal böyle olunca üçüncü kişiler tarafından geliştirilen programlar da bizleri cezbediyor. Wi-Fi ağ öncelik sırası yapabileceğimiz, bize bu konuda iyi bir işlev sunacak bir uygulamayı size tanıtacağız.

wi-fi-prolitizer

Wi-Fi Prioritizer isimli yazılım sayesinde çevremizdeki kablosuz ağlarımızı istediğimiz sıraya göre dizebileceğiz. Sinyal gücü, güvenlik seviyesi veya ağ kararlığı gibi birçok parametreye göre opsiyonlarınızı belirleyebilirisiniz.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz