Çevremizdeki herkesin en az bir akıllı telefon sahibi olmasından dolayı bu cihaz ile ilgili sorunların çözümlere veya alternatif yöntemlere çokça ihtiyaç duyuluyor. Kullanıcı kitlesi bakımından da oldukça yoğun bir platform olmasından dolayı geliştiriciler ve çözüm üreticileri de en fazla zamanı burada geçiriyorlar. En basit ifade ile Android’in uygulama marketi Google Play Store’a girdiğiniz zaman ilgilendiğiniz alanla alakalı onlarca alternatifle karşılaşmanız mümkün. Neticede insanların bulunduğu ve vakit harcadığı yerler, geliştiriciler yani üreticiler için yüksek gelir kaynağı. Aynı zamanda geliştiricilerin boy göstermesi sayesinde kullanıcıların spesifik taleplerine dair yanıtlar da çoğalıyor. Böylece insanlar kendilerine özel, karakterlerini ve kişiliklerini yansıtabilecekleri bir cihaz ortaya koyuyorlar. Normalde kılıflar, stickerlar ile fiziksel görünümde istenen şey elde edilirken tasarım boyunda da ya uygulamalardan faydalanamk gerekiyor ya da manuel yöntemlere başvuruyoruz. Özellikle son dönmlerde Android akıllı telefon sahiplerinin dile getirdiği yazı tipini değiştirme konusunu gözlemliyorduk. Yazı tipi nasıl değiştirilir sorusunun cevabını en basit yoldan nasıl cevaplandıracağınızı hemen aşağıdan okuyabilirsiniz.

Android mobil işletim sisteminin geniş hareket alanı sunmasının yanında root atma gibi işlemler sayesinde kullanıcılara tam yetki verebilmesi, herkes tarafından sevilen bir detay. Kişiler satın aldıkları üründen son noktasına kadar faydalanarak ödedikleri ücretin tam karşılığını alabiliyor. Elbette doğru işlemler uygulanmazsa kısa veya uzun vadede can sıkacak problemler de kaçınılmaz. Kısacası güvenilir kaynaklara göre adım atmak ve ekseriyetle resmi rehberleri yönlendirlmelerini dikkate almak gerekiyor. Root atılırken yapacağınız en ufak hareket sonrasında beklenmedik sıkıntılar gün yüzüne çıkabilir. Bu yüzden biz de Android telefonlarında yazı tipini değiştirme işlemi için en basit ve kolay yöntemi anlattık.

android-yazi-tipi-degistirme

Android’de Yazı Tipi Değiştirme

Klasik yazı tipinden sıkılanlara yönelik farklı seçenekler sunulsa da uygulama veya root atma gibi alternatiflere yönelmeden direkt sistem üzerinden değişiklik yapmaya çalışanlara yardımcı oluyoruz. Zira herkesin beğendiği ve tercih ettiği yöntemler farklı.

Öncelikle telefonunuzun menüsünden Ayarlar bölümüne giriş yapın. Ardından Cihazım sekmesine giderek kişiselleştirme kısmından Ekran ifadesine tıklayın. Yazı Tipi yazısından sunulan alternatiflere bakarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Seçenekler arasında istediğinizi bulamadıysanız yine elbette uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Yine root yöntemini kullanarak da arzu ettiğiniz yazı tipine dair değişiklikleri sağlayabilirsiniz.

Android tabanlı cihazlara yönelik içeriklerimizi yine sitemizin arama bölümünden aratarak okuyabilirsiniz. Yazı tipini değiştirme konusunda sorun yaşayanlar da yine yorumalarını aşağıdaki kısımdan belirterek bizlere ulaştırabilirler. Root atma konusunda bilgi sahibi edinmek isteyenler de yine sitemizdeki root başlıklarına göz atabilir ve böylece yazı tiplerini kolayca değiştirebilirler. Android yapısı halihazırda pek çok işleme izin verirken çevrenizde gördüğünüz veya beğendiğiniz yazı tiplerinin uygulamasını da manuel veya resmi yollarla indirebilirsiniz. Sevdiğiniz estetik görünüşe göre birkaç model indirmeniz sizin için yeterli olacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz