Teknolojinin geldiği noktayı göz önünde bulundurunca hayatımızın büyük bir kısmına yön verdiğini sanırım herkes söyleyebilir. Eğitim, sağlık gibi başlıca konularda kullanılırken insanların kişisel isteklerine de cevap verebiliyor. Hatta ekonomik getiriyi hedefleyen kişi ve kurumlar da özellikle kitlelerin eğlenceye olan merakını giderme peşindeler. Elbette ihtiyaç duyulan noktalarda taleplere cevap verilmesi zorunluluktan dolayı satın almaları, yüklemeleri gerektirebilir. Ancak zorunluluktan çıktığı durumda artık verimi de düşür. Hal böyle olunca insanların boş vakitlerini değerlendirebileceği, belki saatlerce zaman harcayabilecekleri diğer kişiler ile beraber aktivitelerde bulunabilecekleri uygulamalar, sanal marketlerin ipini çekiyor. Yazılımcılar rakiplerini geçebilmek amacı ile çeşitli üretimler gerçekleştirirken bazıları başarıyı yakalayabiliyor. Geliştirilen üründeki emek ve teknik kadar hitap edilmeye çalışılan alan da önemli. Çünkü bazı konularda sirkülasyon fazla olunca ister istemez belli bir pay edinilebiliyor. Oyunlar da bahsettiğimiz alanların başında geliyor. Bunların arasında da müzik ritim ve benzeri çokça oyunu bulup indirebiliyorsunuz.

Sanalt dünyasında da müzikaller yapılırken ciddi bir kesim de yakından takip ediyor. Şirketler müzikali akıllı telefonların içine de koymak için oyunları ile entegre etmişler. Böylece müzik yapabilmeyi sağlayacak ritim senkronizasyonunu tutturacak çeşitli uygulamalar mevcut. İşletim sistemlerinden de Android platformunu seçerek elle tutulan gözde ürünleri listeledik. Eğer ilginizi çekiyorsa ve müzikle uğraşmaktan da hoşnut oluyorsanız denemenizi tavsiye ediyoruz.

Android’deki En İyi Müzik Ritim Oyunları

Android mobil işletim sistemine dahil bir cihazınız varsa platformunuzun online marketi bildiğiniz üzere Google Play Store. İsteklerinize cevap verecek onlarca alternatife erişebileceğiniz marketteki uygulamaların hangisini yükleyeceğinize karar veremiyor olabilirsiniz. Biz de bu içeriğimizde müzik ritim türündeki ürünleri popülerlik ve kalite değerlerine göre sıraladık.

cytus

Cytus

Müzikaliteye ulaşmak ve aynı zamanda da oyun keyfini yaşamak istiyorsanız seçeneklerinizden biris Cytus olabilir. Çünkü rakiplerine göre zorluk derecesi yüksek, güncel popüler şarkıları da içerisinde barındırıyor. Türün gereği olarak şarkının ritim kısımlarını çalmanız lazım. Tek parmağınızla oynayamadığınız uygulamada müzik kulağınızı da test etmiş olacaksınız.

[appbox googleplay com.rayark.Cytus.full]

give-it-up-2

Give It Up! 2

Ritim odaklı ürünlerden diğer ise Give It Up. 2. versiyonunun piyasaya sürüldüğü oyunda eğlenceli yapısının yanı sıra marjinal özellikleri ile benzerlerinden ayrılıyor. İlginizi çekebilecek yazılımı deneyebilirsiniz.

[appbox googleplay com.invictus.giveitup2]

songarc

SongArc

Piramit şeklinde ilerleyen ve zorluk derecesini yavaş yavaş arttırıyor. İlk etapta entegre olabilmeniz için öğrenmenizin kolay olduğu, tutorial aşamaları geçmeniz gerekiyor. Burada acemiliğinizi atarak sistemi ve neler yapmanız gerektiğini öğreniyorsunuz. Zamanla ustalık aşamasında ise fazlası ile zorlanacağınızı söyleyebiliriz. Sanal dünyadaki ergonomi kavramını da bünyesinde tutarak kullanım ve oyun keyfini üst seviyelere çıkarıyor.

[appbox googleplay com.songarc.songarc]

dynamix

Dynamix

Müzik türlerinden daha ritmikleri sevenler ve oyun biçiminde oynamak isteyenlerin bir diğer opsiyonu ise Dynamix. Bir süredir popülerleşen ve kemik kitlesi tarafından oldukça sevilen, beğeni toplayan güncellemelerle yoluna devam eden yazılımda çeşitli stillerde oyunları oynayabiliyorsunuz. Vakit geçtikçe kendiniz şarkıcı gibi bile hissedebilirsiniz.

[appbox googleplay com.c4cat.dynamix]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz