Akıllı telefonlar, son yılların en gözde ürünleri. Seri üretimin başlangıcından bu yana üretilen şeyleri göz önüne getirdiğimizde aslında tutulan çokça ürün olmasına rağmen böylesine bir noktaya gelinmemişti. Hangi etiket fiyatına sahip olurlarsa olsunlar gerekli pazarlama ve reklam stratejileri sonrasında teknoloji marketlerde bulunanların hepsi kısa bir sürede tükeniyor. Diğerlerine nazaran ekstra sayılabilecek pek çok özelliği bulunmasına rağmen geliştirilmeye de devam ediliyor. Söylediğimiz gibi övülebilecek ve insanlara cazip gelebilecek detayları arasında donanım kalitesinden işlem hızına, grafik seviyesinden estetik görüntüsüne dek çekici tarafları var. Günlük yaşantımızda da işteyken veya mesai dışındayken de elimizden düşürmüyoruz. Gerek işlerimizi kolaylaştırıp profesyonel dünyada bir adım öne geçirmesi gerekse boş zamanlarımızda eğlenceli anlar sunabilmesi büyük bir etken. Barındırdı uygulamalar, oyunlar halihazırda sürü ile işlev sunabilecek potansiyedeki akıllı telefonların üzerine yenisini ekleyerek hareket alanını da genişletebilme imkanı sağlıyor. Böylece problemlere kolayca çözüm bulabilirken dışarıdan destek alabilme şansımız doğuyor. Ancak her zaman istediğimiz sıkıntıyı çözemeyebiliyoruz da. Çünkü üst düzey teknoloji ve programsal kodlama barındırdığından tahmin edilemeyecek veya sadece birkaç modelde, telefonda karşılaşabileceğimiz olaylar da olabilir. Yine çözümünü bulamadığımız durumlarla birlikte spesifik taleplerimiz de unutmamalıyız. Kişiselleştirme, kullanım kolaylığı ve benzeri avantajlar sağlayabilmesi için de üçüncü yollara başvurabiliyoruz. Biz de bunlardan birisi olan Android telefonların durum çubuğuna parlaklık ayarı nasıl eklenir konusunda yöntemler sunacağız.

Özellikle Android platformunu seçmemizin de elbette nedenleri var. Aslında en önemli etkeni kullanıcı kitlesi diyebiliriz. Diğer mobil işletim sistemlerine nazaran çok farklı firmaların değişik telefonlarında Android’le karşılaşabilirsiniz. Microsoft’un sahibi Bill Gates bile artık Android’le çalışan cihazlara geçiş yaptığına göre piyasadaki konumunu ve liderliğini kabul etmek gerekir. Windows Phone’un kısa süreli pazar varlığı hemen hemen sona ererken sadece bahsettiğimiz sistemin dışında iOS ayakta kalabildi. Özgün yapısıyla dikkat çeken Apple’ın yeni iPhone modelleri de tutulmazsa onun da ömrünün çok uzun olduğunu söylemek mümkün olamyabilir. Kemik bir kitle varlığını sürdürecek olsa dahi popülerleşme boyutunda ve pazar payınca ciddi düşüşler yaşanır. Günümüze döndüğümüzde yine Android telefonlarda yaşanan problemlerin çözümüne neden yöneldiğimizi soracak olursanız bir diğer sebebimiz de hareket alanının genişliği. Tahmin ettiğiniz, bu böyle halledilir diyebileceğiniz çoğu metodu kolaylıkla uygulayabiliyorsunuz. Root atarak da kullanıcı olmanıza rağmen tam yetki alabilmeniz halinde işlevlerin tamamında otoritenizi kurabiliyorsunuz. Sayılabilecek birkaç veriden dolayı da yine bu telefonların durum çubuğuna parlaklık ayarı ekleme noktasında paylaşım yapıyoruz.

android-durum-cubugu-ekran-parlaklik-ayari-eklemek

Android Akıllı Telefonlardaki Durum Çubuğuna Parlaklık Ayarı Eklemek

Bazı APK dosyalarını cihazınıza indirmeniz gerektiğinden izni vermeniz gerekiyor. O yüzden işleme başlamadan önce Ayarlar’dan Sistem Ayarları – Güvenlik – Bilinmeyen kaynaklar yolunu izleyip onayı verelim.

https://apkpure.com/amazon-underground/com.amazon.mShop.android?utm_source=fobito.com

Yukarıdaki adresden Amazon Undergraound App isimli dosyayı indirin. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra istenen erişimlere de onay verin.

Uygulamayı çalıştırmanın ardından markete giderek Display Brightness yani ekran parlaklığını arayın. Kurulumu sağlayarak önünüze gelen ekrandan durum çubuğuna parlaklık ayarı ekleme gibi muhtelif işlemleri yapabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz