Telefonların artık yapay zeka ile bizim yerimize pek çok işlevi yerine getirebilmesiyle birlikte tabiri caizse elimiz ayağımız oldu. Birçok işimizi kısa süreler içerisinde yerine getirebildiğimiz bu cihazlar zaman geçtikçe eski verimini de kaybedebiliyor. Bunun için hem bilinçli bir kullanıma hem de firmalar tarafından sunulan güncellemelere ayak uydurmamız gerekiyor. Özellikle Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları zaman geçtikçe eski performansı göremediklerinden şikayet ediyorlar. Telefonlar nasıl hızlandırılır? Farklı farklı nedenleri olabileceği gibi halihazırda yapacağınız birkaç adımlık uygulamayla telefonunuzun hızınızı arttırabilirsiniz.

Android Telefonları Hızlandırmak

İşletim sistemi geliştiricileri ve üretici firmalar geliştirdikleri yeni sürümleri kullanıcılarına en kısa sürede sunmak için çaba sarf ederken kullanıcıların da gereken onayı verip cihazına güncellemeleri yüklemeleri gerekiyor. Ancak telefonunuz yeni güncellemelerle beraber yavaşlamaya, donmaya başladıysa bazı yenilikler cihazınızın kapasitesini fazla zorluyor demektir. Yapılan her Android sürümü ile birlikte Google değişik tarzlarda animasyonlara yer veriyor. Dönemin güçlü ve kapasiteli bir telefonunu elinizde yoksa muhtemelen yavaşlama gibi problemle karşılaşacaksınız. Peki giriş veya orta seviyede bir cihazı olan kişiler yaşadıkları yavaşlamaları nasıl kapatabilir? Bunun cevabı ise animasyonları minimuma indirerek kullanım deneyimine geçiş yapmak.

Android Animasyonları Nasıl Kapatılır?

Herkes için aktif olmayan animasyon kapatma işlemi yetkisine sahip olmanız için geliştirici seçeneklerine ulaşmalısınız. Öncelikle ayarlar menüsünün cihaz hakkında yazan kısmına tıklayın ve yapım numarası üzerine 5 kez basın. Artık geliştiricisiniz ifadesini gördükten sonra geliştirici ayarlarına ulaşabileceksiniz.

android-telefonlari-hizlandirmak

Geliştici seçenekleri içerisinde “Geçiş animasyon ölçeği” alternatifini kullanarak animasyonlarınızı tamamen kapatabilirsiniz. Eğer kapatmak istemiyorsanız 1x yerine 0.5x seçeneğini de deneyebilirsiniz.

android-telefonlari-hizlandirmanin-yollari

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz