Telefonlarımızın başına ne geleceğini bilemeyiz. Bir çay, bir kahve dökülebilir veya bir başka olay yaşanabilir. Bunun için telefon içeriğimizin yedeğini almamız her daim önemlidir. Bunun için verileri yedeklemek gerekir. Peki android cihazı buluta nasıl yedekleriz?

Google Drive'dan isteğe bağlı yedekleme!

Yeni bir telefon aldığımızda verilerin yedeklenmesi için bizden bir Google hesabı istenir. Bu yüzden bir Google hesabı oluştururuz. Ve bu hesap aktive edilmeden önce yedeklemelerin yapılacağına dair izinleri sizden onaylamanızı ister. Bu sayede verileriniz Google hesabınıza yedeklenmiş olur. Ayrıca Google fotoğraflarda depolama alanını kullanıcılarına sunuyor. Belli bir depolama alanı sayesinde fotoğraflarınızı yedekleyebilirsiniz.

Bu sayede telefonunuzu değiştirdiğinizde ya da telefonunuzun başına bir şey geldiğinde Google hesabınızı girerek yedeklediğiniz verilere tekrar ulaşabilmeniz çok kolay. Eğer Google hizmetine verilerinizi yedeklemek istemiyorsanız, Amazon Drive uygulamasını kullanarak orijinal kalitede sınırsız fotoğraf yedeklemelerine erişebilirsiniz. Ya da Office 365’e abone olursanız , Microsoft 1 TB bulut depolama alanı size sunar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz