Mobil teknoloji dünyasında her geçen gün farklı uygulamalar yüklüyoruz. Artan kullanıcı sayıları ve internet hızları bizi çoğu zaman güvenliğin zayıf olduğu alanlara çekebiliyor. Günümüzde her kullanıcının telefonunda onlarca uygulama var. Anlık mesajlaşma, sohbet, haber, sosyal medya ve oyun gibi bir çok kategoride mobil uygulamalar telefonları süslüyor. Bazen hafızalarını dolduruyor ve güvenlik zaafiyeti oluşturabiliyor.

Artan uygulama sayısı kişisel gizlilik ve güvenliğimizi de beraberinde getiriyor. Yapılan bir araştırmada insanlar cüzdanlarını kaybettiklerinde 15 dakikada farkına varırken telefonlarını kaybettiklerinde bu süre çok daha kısa oluyor. Buradan yola çıkarsak telefonlarımız artık bizim için vazgeçilmez bir arkadaş ve yardımcı asistan. Hal böyle olunca akıllı telefonlarımızı kimseyle paylaşmak istemiyoruz.

Hexlock-Uygulaması

Ya da ebeveynsek ve çocuklarımız kardeşimiz varsa telefonlarını ve tabletlerini daha kontrollü kullanmalarını istiyoruz. Çünkü okul çağındaki çocuklar hastalık derecesinde akıllı cihazları kullanıp hem ders çalışmaktan uzak kalıyorlar hem de sosyal ortamlarda doğal olarak arkadaşlarıyla birlikte sokakta bahçede zaman geçiremiyorlar. Ellerinde saatlerce tabletleriyle oyun oynayan çocuklarınız varsa size tanıtacağımız Hexlock uygulaması ile uygulama ve oyunlara kilit koyarak engelleyebilirsiniz.

Hexlock Özellikleri Neler?

  • Hexlock ile başkasının görmesini istemediğiniz fotoğraf, dosya ve uygulamalarınızı gizleyip şifre koyabilirsiniz.
  • Kilitleme özelliği sayesinde sadece sizin şifresini ve desenini bildiğiniz Hexlock ile kişisel güvenliğinizi üst noktaya çıkarabilirsiniz.
  • Gündelik yaşamda kullandığınız Whatsapp, Facebook, Twitter gibi anlık mesajlaşma ve sosyal medya uygulamalarını kilitleyip saklayabilirsiniz.
  • Arkadaşlarınızın ya da yakınlarınızın mesajlarınızı görmenizi istemiyorsanız Hexlock bu konuda size tam anlamıyla güçlü bir çözüm sağlar.
  • Ebeveyn özellikleri sayesinde çocuğunuza ait farklı profiller oluşturarak hangi zamanda hangi uygulamalara giriş yapmasını istiyorsanız istediğiniz gün ve saatler için izinler verebilir. Yüksek güvenlikte bir ebeveyn kontrolü sağlayabilirsiniz.
  • Hexlock’ta Work, Cafe, Home, Scholl gibi bir çok mod bulunuyor bu modları isteklerinize göre düzenleyip izinleri ve kilitleme ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

Hexlock şimdilik Android işletim sisteminde Google Play Store uygulama marketinde bulunuyor. Hexlock oldukça düşük dosya yani APK boyutuyla telefonunuzu hiç yormaz hızlı çalışır. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki logoya tıklamanız yeterli.

play_store

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz